Kronika

                   

Kronika Szkoły Muzycznej
im. Władysława Szpilmana

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi uzyskała wpis do ewidencji szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w dniu 23 sierpnia 2010 r.,
pod nr.: 549/10/2010

Społeczna Szkoła Muzyczna im. Władysława Szpilmana w Łodzi posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr DSA-WOP.IS-802/4/11 DEK/35800/2011/IS

Rok szkolny 2017 / 2018

XI Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów
Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy

Uczniowie naszej szkoły pojechali na III etap XI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein
in memorian", który odbył się w dniach 25 - 30 października 2017 r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy

       

Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein in memorian" posiada wieloletnią historię i własną bogatą tradycję. Wielki prestiż i światowy rozgłos zawdzięcza nie tylko sławie wielkiego Artura Rubinsteina, ale także wszystkim młodym pianistom, którzy - podążając śladami wielkiego mistrza - właśnie w Bydgoszczy rozpoczynają swoje wielkie artystyczne kariery.

Inicjatorem i dyrektorem konkursu jest Ewa Stąporek-Pospiech, dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im.Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, a dyrektorem artystycznym - Jan Popis, który stworzył jego formułę programowo-artystyczną.

Ten doskonały pomysł wyszukiwania talentów i ułatwiania im startu w dorosłe życie zrodził się pod wpływem słów samego Artura Rubinsteina, który koncertując w nowo zbudowanej Sali Filharmonii Pomorskiej w 1960 r. powiedział: "Macie wspaniałą salę koncertową, należałoby tu organizować konkursu międzynarodowe".

W roku 2000 konkurs wpisano do Europejskiego Stowarzyszenia Konkursów Muzycznych dla Młodych w Monachium.

SKŁAD JURY:

  1. Eva Rubinstein - Honorowy Przewodniczący Konkursu,
  2. Ewa Osińska (Polska) - Przewodnicząca,
  3. Beata Bilińska (Polska) - Juror,
  4. Valentina Igoshina (Rosja) - Juror,
  5. Ian Hobson (USA) - Juror,
  6. Jan Popis (Polska) - Dyrektor Artystyczny

PATRONAT HONOROWY

  1. prof. Piotr Gliński - Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  2. Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  3. Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszczy

KOMITET HONOROWY

  1. Tomasz Latos - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  2. Andrzej Kobiak - Senator Rzeczypospolitej Polskiej
  3. Mikołaj Bogdanowicz - Wojewoda Kujawsko-Pomorski
  4. Piotr Całbecki - Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  5. Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszczy
  6. dr Zdzisław Bujanowski - Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
  7. dr Jarosłąw Kuropatwiński - Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec
  8. Henryk Maciejewski - Konsul Honorowy Republiki Chorwacji w Bydgoszczy
  9. Adrianna Poniecka - Prezes Zarządu Stowarzyszenie Akademia im.K.Pendereckiego
  10. Dorota Jakuta - Radna Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  11. Michał Kubiak - Artysta rzeźbiarz

FINALIŚCI KONKURSU

  1. CHENG SCHENGYE (Chiny) - uczeń w Klasie Talentów w PZSM w Bydgoszczy
  2. CHONG WANG (Chiny) - studentka Konserwatorium Muzycznego w Hannowerze
  3. GOŹDZIEWSKI ADAM (Polska) - student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie
  4. MARUT TOMASZ (Polska) - student Akademii Muzycznej we Wrocławiu
  5. MUN ARSENII (Rosja) - student Konserwatorium w St. Petersburgu
  6. OVCHARENKO ILLIA (Ukraina) - uczeń Szkoły Muzycznej II st. w Kijowie/li>

LAUREACI KONKURSU

  1. I Nagroda / prize - ARSENII MUN - Rosja,
  2. II Nagroda / prize - TOMASZ CZESŁAW MARUT - Polska,
  3. III Nagroda / prize - ADAM MIKOŁAJ GOŹDZIEWSKI - Polska,
  4. IV Nagroda / prize - ILLIA OVCHARENKO - Ukraina,
  5. V Nagroda / prize - WANG CHONG - Chiny,
  6. VI Nagroda / prize - SCHENGYE CHENG - Chiny.

Nagroda Chopinowska / Chopin prize - ADAM KAŁDUŃSKI - Polska,

Nagroda za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego / Szymanowski prize
- ILLIA OVCHARENKO - Ukraina.

Przesłuchania konkursowe przeprowadzone zostały publicznie w dwóch etapach plus finał.

NAGRODY

  1. I Nagroda - 30 000,- zł
  2. II Nagroda - 15 000,- zł
  3. III Nagroda - 9 000,- zł
  4. IV Nagroda - 8 000,- zł
  5. V Nagroda - 6 000,- zł
  6. VI Nagroda - 4 000,- zł

oraz
  1. Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie utworu Karola Szymanowskiego - 4 000,- zł
  2. Nagroda Chopinowska - 5 000,- zł
  3. Nagroda EMCY - umieszczenie na oficjalnej stronie biogramu, fotografii i repertuaru jako oferty koncertowej

  1. Recital w ramach 52. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku
  2. Koncert na festiwalu "Chopin w barwach jesieni" - nagroda Stowarzyszenia Wielkopolskie
  3. Centrum Chopinowskie - Antonin w Ostrowie Wielkopolskim
  4. Koncert ufundowany i zorganizowany przez Centrum Paderewskiego - Tarnów
  5. Koncert ufundowany i zorganizowany w Pałacu w Radziejowicach
  6. Recitale zorganizowane przez Międzynarodową Fundację Muzyczną im. A.Rubinsteina w Łodzi
  7. Koncert ufundowany i zorganizowany przez Filharmonię Pomorską w Bydgoszczy

Galeria foto z XI Międzynarodowego Konkursu
Młodych Pianistów w Bydgoszczy

Uczniowie naszej szkoły pojechali na III etap XI Międzynarodowego Konkursu Młodych Pianistów "Arthur Rubinstein
in memorian", który odbył się w dniach 25 - 30 października 2017 r. w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy .

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego

       

       

       

Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

Podczas pobytu w Bydgoszczy w dniu 28.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili także Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii w Bydgoszczy powstało z inicjatywy inż.Ryszarda Chodymy, dyrekcji Bydgoskich Zakładów Fotochemicznych "Foton" oraz władz Wyższej Szkoły Gospodarki w listopadzie 2004 r.

W swoich zbiorach ma wiele ciekawych eksponatów związanych z fotografią dawną, a także dzisiejszą. Poza gromadzenie, prezentowaniem i ochroną pamiątek przeszłości prowadzi dynamiczną działalność wystawienniczą, edukacyjną oraz animacyjną. Pierwsze ujęcia fotograficznej Bydgoszczy pochodzą z lat 40. XIX wieku. Od 2012 r. Muzeum jest obiektem na Szlaku Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeCH20. Od 2017 r. bierze udział w Projekcie Miasto-Ludzie-Muzeum.

Muzeum prowadzi: lekcje muzealne, kursy i warsztaty, plenery i warsztaty, organizację wystaw, spotkania z fotografami, a także roczne intensywne kursy obejmujące: kulturę wizualną, wielopoziomowość fotografii, siłę i rolę obrazowego przekazu, analizę obrazu, mistrzowskie wykłady.

W roku 2009 Muzeum posiadało 2635 eksponatów, z których większość tworzy stałą ekspozycję. Są to przede wszystkim aparaty fotograficzne, kamery filmowe, powiększalniki, projektory, akcesoria, wyposażenie atelier, ciemni, książki i czasopisma. Wszystkie eksponaty są darami od instytucji i osób prywatnych.

W 2010 r. zorganizowano Bydgoską Akademię Fotografii. Muzeum posiada atelier, ciemnię fotograficzną oraz czytelnię. Od 2006 do 2009 r. zorganizowano tu 16 wystaw indywidualnych i zbiorowych. Prezentowane były prace fotografików oraz wystawy pokonkursowe np. "Grand Press Photo 2007".

Galeria foto z Muzeum Fotografii w Bydgoszczy

W dniu 28.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili także Muzeum Fotografii

Przedstawiamy Galerię fotografii z tej uroczystości

       

       

Opera NOVA w Bydgoszczy

W dniu 28.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili także Operę NOVA w Bydgoszczy

   

Opera NOVA - największa i należąca do najważniejszych instytucji artystycznych regionu Kujaw i Pomorza. Historia tej opery zaczęła się w 1956 r. od Studia Operowego.

Dziś Opera Nova w Bydgoszczy to imponujący obiekt, którego trzy kamienne kręgi są położone malowniczo w zakolu Brdy, w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Posiada dwie sceny: wielką i kameralną, dwie widownie oraz nowoczesne wyposażenie techniczne. Centrum Kongresowe Opery Nova zapewnia profesjonalną obsługę sympozjów, konferencji - organizowanych wg. najwyższych europejskich standardów.

Repertuar Opery Nova obejmuje ponad 30 dzieł, zarówno operowych, baletowych jak i operetkowych oraz musicali. Przedsięwzięciem, które szczególnie rozsławiło muzyczną Bydgoszcz jest stworzony w 1994 r. Bydgoski Festiwal Operowy. 25. Edycja Festiwalu odbędzie się od 21 kwietnia do 5 maja 2018 r.

Opera Nova to także, a raczej przede wszystkim zespół utalentowanych artystów, którzy proponują w każdym sezonie artystycznym uznane nawet przez najbardziej wybrednych widzów, przedstawienia.

Galeria foto z Opery NOVA w Bydgoszczy

W dniu 28.10.2017 r. uczniowie naszej szkoły zwiedzili także Operę NOVA w Bydgoszczy

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia

       

       

Koncert pt.: "Jesień w muzyce" - 10 listopada 2017

W dniu 10 listopada 2017 r. ( piątek) o godz.16:30 w Poleskim Ośrodku Sztuki; Łódź, ul. Krzemieniecka 2a odbył się koncert pt.: "Jesień w muzyce" , w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

     

Przedstawiamy program tej uroczystości

Program

Program Wykonawca Przygotowanie
W.A.Mozart : "Glissando" - improwizacja ruchowa Zespół "Wiolinki" Marlena Barszczewska
Old MacDonald A.Mrózek: "Jesienne liście" Maja Bielińska - fortepian - kl. I/6 Aleksandra Mrózek
T.Stachak : "Ślizgawka w parku" Anna Olszewska - gitara kl. II/6 Wiesław Kondraciuk
T.Stachak : "Na hulajnodze" Joanna Sochacka - gitara kl. II/6 Wiesław Kondraciuk
M.Shak : "Etiuda" Krzysztof Sikorski - gitara kl. II/6 Marek Wysocki
Sperontes: "Starodawna piosenka" Krzyś Zgoda - fortepian kl. II/6 Barbara Weber
A.Mrózek: "Ślimak", "Konik polny", "Biedronka" Oskar Hołys - fortepian - kl. I/4 Aleksandra Mrózek
T.Stachak : "Stary wiatrak" Michalina Kobus - gitara - kl. III/6Katarzyna Stępień
M.Frey: Etiuda C-dur Lena Łopata - fortepian - kl. III/6Barbara Weber
M.Carulli : "Andantino" Aleksander Maląg - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
F.Schubert : "Ecossaise" Weronika Jankowska - flet kl. III/6Przemysław Wiśniewski
A.Mrózek: "Pszczółki" Oskar Wasilewski - fortepian kl. I/4Aleksandra Mrózek
Paul Harris: "Pony Ride" Karol Stefaniak - klarnet kl. I/4 Elżbieta Stańczak
Piosenka: "I Ty oddychaj na różowo" Zespół "Wiolinki" Marlena Barszczewska
F.Carulli : "Walc e-moll"Karolina Franek - gitara kl. IV/6 Wiesław Kondraciuk
T.Stachak : "Piosenka torreadora" Adam Maćczak - gitara kl. IV/6 Katarzyna Stępień
"Etiuda staccato" Wojciech Dobrski - skrzypce kl. IV/6Janusz Karpiński
L.v Beethoven : "Rondo"
M.Gąsieniec : "Taniec hiszpański"
Ania Ślązak - skrzypce - kl. III/6Janusz Karpiński
Maja Przywara - gitara kl. IV/6Marek Wysocki
M.Heller - Etiuda G-durPaulina Kasprzyk - fortepian kl. II/4Barbara Weber
C.Saint-Saëns : "Łabędź"Aleks Tomaszewski - fortepian kl. V/6Barbara Weber
E.Schwarz-Reiflinger : "Preludium C-dur"Oliwia Baranowska - gitara kl. I/4Marek Wysocki
Fr.Chopin: Preludium A-dur op.28 nr 7 Maciej Sulgostowski - fortepian - St.Tadeusz Kawczyński
A.Kuczukow : Wariacje na temat -" W polu brzózka stała" Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. V/6Wiesław Kondraciuk
F. de Saint-Luc : "Bourree" Alicja Firaza - gitara kl. V/6Wiesław Kondraciuk
Mona Rejino: "Nokturn"Kacper Tomassy - fortepian kl. II/4Aleksandra Mrózek
J.Haydn : "Menuet" Barbara Mączkowska - skrzypce kl. V/6Janusz Karpiński
Vincenco Bellini: Temat z opery "Norma"Wojciech Jankowiak - klarnet StElżbieta Stańczak
Akompaniament p. Małgorzata Drzewicka
p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu pt.: "Jesień w muzyce"
- 10 listopada 2017

W dniu 10 listopada 2017 r. ( piątek) o godz.16:30 w Poleskim Ośrodku Sztuki; Łódź, ul. Krzemieniecka 2a odbył się koncert pt.: "Jesień w muzyce" , w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości

       

       

       

       

       

       

       

       

     

Koncert pt. "Jesień w muzyce" - 13 listopada 2017

W dniu 13 listopada 2017 r. ( poniedziałek) o godz.16:30 w Poleskim Ośrodku Sztuki; Łódź, ul. Krzemieniecka 2a odbył się koncert pt.: "Jesień w muzyce" , w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

       

Przedstawiamy program tej uroczystości

Program

ProgramWykonawcaPrzygotowanie
"Pan Listopad" - piosenka
i improwizacja ruchowa
Dzieci ze Szkoły Talentów i klasa "0" Małgorzata Zwolińska
A.Cofalik : "Żabka" Lena Jędrzejczak - skrzypce kl. "0"Janusz Karpiński
Piosenka: "Czekam i czekam"Ania OlszewskaMarlena Barszczewska
Piosenka: "Kolorowy wiatr" Ada PiasecznaMarlena Barszczewska
A.Cofalik : "Żabka" Antonina Trykacz - skrzypce kl. "0"Janusz Karpiński
Przerwa
W.A.Mozart: "Piosenka francuska" Julia Małolepsza - skrzypce kl. I/6Janusz Karpiński
Mauro Giuliani : "Ecossaise" Wojciech Sowiński - gitara kl. II/6Marek Wysocki
T.Stachak : "Nad strumieniem" Jan Kucharek - gitara kl. II/6 Leszek Mrózek
M.Kaczurbina: "Miś z laleczką" Kinga Małolepsza - skrzypce kl. I/4 Janusz Karpiński
F.Carulli : "Walc" Gaja Pawlak - gitara kl. I/4 Marek Wysocki
A.Lasko : "Tik-tak" Oliwia Hanysz - fortepian kl. II/4 Małgorzata Drzewicka
W.Duncombe : "Sonatina C-dur"
M.Frey : Etiuda C-dur Tymoteusz Kwiatkowski - fortepian kl. II/4 Barbara Weber
L.v Beethoven : "Rondo"
M.Gąsieniec : "Taniec hiszpański"
Ania Ślązak - skrzypce - kl. III/6 Janusz Karpiński
Maja Przywara - gitara kl. IV/6 Marek Wysocki
K.M.Weber: "Pobudka Gabrysia Kaźmierczak - klarnet kl. VI/6 Elżbieta Stańczak
A.Greczaninow : "Maleńka prośba" Kornel Beta - fortepian kl. IV/6 Barbara Weber
Maria Linnemann : "Desiree" Marta Kuczewska - gitara kl. IV/4 Katarzyna Stępień
V.Gomez : "Romans de a'more" Michał Sawiak - gitara kl. II/4 Wiesław Kondraciuk
T.Stachak : "Taniec argentyński" Zofia Szymańska - gitara St.- kl. III Leszek Mrózek
T.Stachak : "Pajacyk" Wojciech Szymański - gitara St.- kl. III Leszek Mrózek
L.Boccherini : "Menuet" Zofia Janaszkiewicz - skrzypce kl. III/4 Janusz Karpiński
S.Prokofiew : "Ruski taniec" Jakub Muszyński - skrzypce kl. III/4 Janusz Karpiński
W.A.Mozart : "Taniec niemiecki" Weronika Skrzypczak - skrzypce kl. III/4 Joanna Góras
F.Tarrega : "Lagrima" Michał Skrzypczak - gitara kl. III/4 Katarzyna Stępień
J.A.Benda : Sonatina a-moll Maria Wojciechowska - fortepian kl. III/4 Barbara Weber
A.Piazzolla : "Bando" Wiktor Magielski - skrzypce kl. VI/6 Joanna Góras
C.Böhm : "Taniec hiszpański" Zuzanna Różalska - skrzypce kl. VI/6 Janusz Karpiński
Paul Harris: "A Picture of the face" Wiktoria Stasiak - klarnet kl. VI/6 Elżbieta Stańczak
D.Szostakowicz: "Elegia" Gabriela Kaźmierczak - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
H.Berens : Etiuda C-dur Jakub Stępnik - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
Akompaniament p. Małgorzata Drzewicka
p. Emil Przybylak

Galeria foto z Koncertu pt.: "Jesień w muzyce"
- 13 listopada 2017

W dniu 13 listopada 2017 r. ( poniedziałek) o godz.16:30 w Poleskim Ośrodku Sztuki; Łódź, ul. Krzemieniecka 2a odbył się koncert pt.: "Jesień w muzyce" , w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły.

       

       

       

       

       

       

       

       

   

XV Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych "DUETTINO" - Warszawa 2017

W dniach 1 - 3 grudnia 2017 r. odbył się XV Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych "DUETTINO" w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im.Emila Młynarskiego w ZPSM Nr 1 w Warszawie.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół muzycznych I stopnia Regionów Mazowieckiego, Łódzkiego i Lubelskiego.

Organizatorami Konkursu byli:
  1. Wizytator Regionu Mazowieckiego Centrum Edukacji Artystycznej
  2. i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie.

Z naszej szkoły w konkursie brały udział 2 zespoły:

ZespółWykonawcaProgram
Zespół nr 1 : Anna Ślązak - skrzypce klasa III cyklu 6-letniego L.v.Beethoven: "Rondo"
i Maja Przywara - gitara kl. IV cyklu 6-letniego Mirosław Gąsieniec : "Taniec hiszpański"
Zespół nr 2 : Laura Dembińska - gitara klasa III cyklu 4-letniego J.S.Bach : "Bourree z suity angielskiej"
i Michał Skrzypczak - gitara kl. III cyklu 4-letniego Marek Shak : "Agawa"

Duet: Ania Ślązak - skrzypce kl.III cyklu 6-letniego i Maja Przywara - gitara kl.IV cyklu 6-letniego
- otrzymał III Nagrodę.

       

   

     

Koncert w Domu Małego Dziecka w Łodzi 2017

W dniu 13.12.2017 r. ( środa) uczniowie naszej Szkoły Muzycznej odwiedzili Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, ul. Zbocze 2

Nasza Szkoła Muzyczna wystąpiła z Koncertem Świątecznym oraz przekazała prezenty, słodycze i owoce dla wychowanków Domu Małego Dziecka w Łodzi

     

     

Koncert "Święta, święta..." - 13.12.2017 r.

W dniu 13 grudnia 2017 r. ( środa), o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu szkoły.

     

W koncercie wzięli udział następujący uczniowie:
  1. Ada Piaseczna
  2. Ania Olszewska
  3. Jaś Sender
  4. Lena Jędrzejczak
  5. Tosia Trykacz
  6. Ania Sobierajska
  7. Miłosz Mańkowski
  8. Krzyś Jach
  9. Oskar Wasilewski
  10. Lena Łopata
  11. dzieci ze Szkoły Talentów
  12. dzieci z klasy "0".

Akompaniament : p. Małgorzata Drzewicka

Galeria foto z koncertu p.t. "Święta, święta..."
- 13 grudzień 2017 r.

W dniu 13 grudnia 2017 r. ( środa), o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli,
w gmachu szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego

       

       

       

   

Koncert "Święta, święta..." - 14.12.2017 r.

W dniu 14 grudnia 2017 r. ( czwartek), o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli,
w gmachu szkoły.

       

W koncercie wzięli udział następujący uczniowie:
  1. Oskar Wasilewski - fortepian
  2. Aleksander Bukarewicz - fortepian
  3. Emilka Dobrska - fortepian
  4. Julia Małolepsza - skrzypce
  5. Natalia Zalewska - flet
  6. Wojtek Sowiński - gitara
  7. Julia Rosiak - flet
  8. Lena Rusek - gitara
  9. Oliwia Hanysz - fortepian
  10. Kinga Małolepsza - skrzypce
  11. Weronika Jankowska - flet
  12. Filip Majchrzak - gitara
  13. Jan Kucharek - gitara
  14. Bogumił Kucharek - gitara
  15. Zuzanna Danych - gitara
  16. Agata Łukasik - flet
  17. Paulina Kasprzyk - fortepian
  18. Anna Ślązak - skrzypce
  19. Jagoda Tranda - fortepian
  20. Weronika Iżel - fortepian
  21. Adam Maćczak - gitara
  22. Wojciech Dobrski - skrzypce
  23. Kornet Beta - fortepian
  24. Ewa Trębska - fortepian
  25. Weronika Skrzypczak - skrzypce
  26. Michał Skrzypczak - gitara
  27. Maria Wojciechowska - fortepian
  28. Zofia Janaszkiewicz - skrzypce
  29. Maciej Sulgostowski - fortepian
  30. Zuzanna Różalska - skrzypce
  31. Laura Dembińska - gitara
  32. Ania Ślązak - skrzypce
  33. Maja Przywara - gitara
  34. Patrycja Urbańska - skrzypce

Akompaniament : p. Małgorzata Drzewicka

Galeria foto z koncertu "Święta, święta..."
- 14.12.2017 r.

W dniu 14 grudnia 2017 r. ( czwartek), o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli,
w gmachu szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego

       

       

       

       

       

       

       

       

       

Koncert "Święta, święta..." - 15.12.2017 r.

W dniu 15 grudnia 2017 r. ( piątek), o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli,
w gmachu szkoły.

       

W koncercie wzięli udział następujący uczniowie:
  1. Zespół wokalny "Wiolinki"
  2. Aleksander Bukarewicz - fortepian
  3. Maja Bielińska - fortepian
  4. Joanna Wrzesińska - fortepian
  5. Ania Olszewska - gitara
  6. Aleksander Maląg - gitara
  7. Ada Piaseczna - fortepian
  8. Michalina Kobus - gitara
  9. Malena Obidoska - fortepian
  10. Urszula Wrzesińska - fortepian
  11. Barbara Mączkowska - skrzypce
  12. Karol Stefaniak - klarnet
  13. Karolina Franek - gitara
  14. Maja Goczał - fortepian
  15. Oliwia Bąk - gitara
  16. Oliwia Baranowska - gitara
  17. Tymoteusz Kwiatkowski - fortepian
  18. Alicja Firaza - gitara
  19. Martyna Banaszkiewicz - gitara
  20. Jakub Muszyński - skrzypce
  21. Aleks Tomaszewski - fortepian
  22. Amelia Marszałek - gitara
  23. Wiktoria Stasiak - klarnet
  24. Edward Zheng - fortepian

Akompaniament : p. Małgorzata Drzewicka i p. Emil Przybylak

Galeria foto z koncertu "Święta, święta..."
- 15.12.2017 r.

W dniu 15 grudnia 2017 r. ( piątek), o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli,
w gmachu szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego

       

       

       

       

       

       

Konkurs Kolędowy 2017

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Łodzi wzięła udział w konkursie kolędowym i zajęła II miejsce.

Otrzymała nagrodę: 1800,- zł - za którą kupiła nowy flet i nową gitarę.

     

   

Uczniów przygotowała p.Marlena Barszczewska

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!!!

II Ogólnopolski Konkurs
"Młodzi Artyści na Zamku" w Suchej Beskidzkiej

II Ogólnopolski Konkurs "Młodzi Artyści na Zamku" w Suchej Beskidzkiej dedykowany był najmłodszym uczniom klas skrzypiec i wiolonczeli, pobierających naukę w Szkołach Muzycznych I stopnia.

W Konkursie brali udział uczniowie klas I - IV cyklu dziecięcego oraz klas I - III cyklu młodzieżowego.

Organizatorami Konkursu byli:
  1. Stowarzyszenie ArtSonore
  2. oraz Szkoła Muzyczna I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

Patronat honorowy nad Konkursem objął Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 18-20 stycznia 2018 r. Koncert laureatów odbył się 21 stycznia 2018 r. w Sali Rycerskiej Zamku Suskiego w Suchej Beskidzkiej.

Społeczną Szkołę Muzyczną I st. w Łodzi reprezentowała Ania Ślązak - uczennica klasy III - skrzypce.

Ania wykonała następujący program:
  1. Jacob Dont : Etiuda nr 6 op. 37
  2. Romuald Twardowski : "Oberek"
  3. utwór obowiązkowy: Ewa Iwan: "Zamyślenie"

Ania Ślązak uczy się w klasie p.Janusza Karpińskiego.

Uczennicy towarzyszy akompaniator: p. Małgorzata Drzewicka.

Zespół reprezentujący naszą Szkołę Muzyczną otrzymał wyróżnienie.

     

Koncerty - Przedszkola 2018

W styczniu 2018 roku Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im.Wł.Szpilmana w Łodzi koncertowała w następujących łódzkich przedszkolach:
  1. PM Nr 192
  2. PM Niepubliczne "Koliberek",
  3. PM Niepubliczne ABC,
  4. PM Nr 154,
  5. PM Nr 173,
  6. PM Nr 55,
  7. PM Nr 151,
  8. PM Nr 112,
  9. PM Nr 133.
  10. PM Nr 75,
  11. PM Nr 58,
  12. PM Nr 223,
  13. PM Sióstr NMP,
  14. PM Nr 101,
  15. PM Niepubliczne "Kameleon",
  16. PM Nr 23.

       

W koncertach w w/w przedszkolach wzieli udział uczniowie naszej szkoły muzycznej:
  1. Natalia Zalewska - flet kl. II cykl 6-letni,
  2. Julia Małolepsza - skrzypce kl. I cykl 6-letni,
  3. Marcel Łużny - gitara kl.I cykl 6-letni,
  4. Maja Bielińska - fortepian kl. I cykl 6-letni,
  5. Aleksander Bukarewicz - fortepian kl. I cykl 6-letni,
  6. Oskar Wasilewski - fortepian kl. I cykl 4-letni,
  7. Lena Łopata - fortepian kl. III cykl 6-letni,
  8. Aleksander Maląg - gitara kl. III cykl 6-letni,
  9. Nikola Kamińska - fortepian kl. I cykl 4-letni,
  10. Lena Majsterek - fortepian kl. I cykl 4-letni,
  11. Aleks Tomaszewski - fortepian klasa V cykl 6-letni.
  12. Ania Olszewska - gitara kl.II cykl 6-letni,

Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im.Wł.Szpilmana w Łodzi otrzymała nstp. podziękowania

   

Galeria foto z koncertu Przedszkola 2018

W styczniu 2018 roku Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im.Wł.Szpilmana w Łodzi koncertowała w następujących łódzkich przedszkolach:
  1. PM Nr 192
  2. PM Niepubliczne "Koliberek",
  3. PM Niepubliczne ABC,
  4. PM Nr 154,
  5. PM Nr 173,
  6. PM Nr 55,
  7. PM Nr 151,
  8. PM Nr 112,
  9. PM Nr 133.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego.

       

       

       

       

       

       

       

       

   

Lista uczniow wyróżniających się w nauce

w I semestrze r.szk. 2017/2018 o średniej powyżej 4 + (19 pkt.)

Nazwisko i imię ucznia
Klasa
Średnia ocen
Jędrzejczak Lena klasa "0" 5- (21,50 pkt.)
Mańkowski Miłosz klasa "0" 5- (21,50 pkt.)
Pawlak Nela klasa "0" 4+ (19,50 pkt.)
Sobierajska Anna klasa "0" 5- (22,00 pkt.)
Sender Jan klasa "0" 5- (21,00 pkt.)
Trykacz Antonina klasa "0" 5- (21,50 pkt.)
Bielińska Majaklasa I/65 (22,25 pkt.)
Bukarewicz Aleksander klasa I/65- (21,75 pkt.)
Cichalewski Maksymilian klasa I/64+ (20,33 pkt.)
Dobrska Emilia klasa I/64+ (20,33 pkt.)
Jach Krzysztof klasa I/64+ (20,33 pkt.)
Łabędź Iga klasa I/64+ (20,33 pkt.)
Łużny Marcel klasa I/6 5 (22,00 pkt.)
Małolepsza Julia klasa I/65- (21,33 pkt.)
Prociów Joachim klasa I/64+ (19,75 pkt.)
Wrzesińska Joanna klasa I/65- (21,25 pkt.)
Kucharek Janklasa II/65- (21,33 pkt.)
Olszewska Anna klasa II/65- (21,50 pkt.)
Sowiński Wojciech klasa II/65- (21,00 pkt.)
Zalewska Natalia klasa II/65- (21,00 pkt.)
Zgoda Krzysztofklasa II/65- (21,00 pkt.)
Łopata Lena klasa III/65- (21,25 pkt.)
Łukasik Agata klasa III/6 4+ (20,25 pkt.)
Maląg Aleksander klasa III/6 5 (22,00 pkt.)
Obidoska Malena klasa III/64+ (20,00 pkt.)
Piaseczna Adaklasa III/64+ (20,50 pkt.)
Ślązak Annaklasa III/65 (22,33 pkt.)
Wrzesińska Urszula klasa III/6 4+ (20,25 pkt.)
Beta Kornelklasa IV/6 4+ (20,25 pkt.)
Franek Karolina klasa IV/6 5- (21,00 pkt.)
Maćczak Adam klasa IV/6 5- (22,00 pkt.)
Przywara Maja klasa IV/6 5 (22,66 pkt.)
Banaszkiewicz Martyna klasa V/64+ (20,00 pkt.)
Firaza Alicja klasa V/65 (22,00 pkt.)
Mączkowska Barbara klasa V/6 5- (21,50 pkt.)
Tomaszewski Aleks klasa V/65- (21,33 pkt.)
Trębska Ewa klasa V/64+ (20,75 pkt.)
Urbańska Patrycjaklasa V/65 (22,00 pkt.)
Kaźmierczak Gabrielaklasa VI/6 5- (21,25 pkt.)
Magielski Wiktorklasa VI/6 5- (21,00 pkt.)
Sobczyński Daniel klasa VI/6 5- (21,00 pkt.)
Stasiak Wiktoria klasa VI/6 4+ (19,25 pkt.)
Stępnik Jakub klasa VI/6 5- (21,66 pkt.)
Aranowska Nel klasa I/4 4+ (19,66 pkt.)
Baranowska Oliwia klasa I/4 4+ (20,00 pkt.)
Bulzacka Zofia klasa I/4 4+ (19,50 pkt.)
Fabiś Katarzyna klasa I/4 4+ (19,50 pkt.)
Hołys Oskar klasa I/4 4+ (20,66 pkt.)
Małolepsza Kinga klasa I/4 5- (21,50 pkt.)
Pawlak Gaja klasa I/4 4+ (20,00 pkt.)
Rusek Lenaklasa I/4 4+ (19,50 pkt.)
Stefaniak Karol klasa I/4 5- (21,50 pkt.)
Wasilewski Oskar klasa I/4 5 (23,33 pkt.)
Chrzanowska Kinga klasa II/4 4+ (19,50 pkt.)
Hanysz Oliwia klasa II/4 4+ (20,33 pkt.)
Kasprzyk Paulina klasa II/4 5- (21,33 pkt.)
Kwiatkowski Tymoteusz klasa II/4 4+ (19,66 pkt.)
Sawiak Michał klasa II/4 5- (21,66 pkt.)
Tomassy Kacper klasa II/4 5- (21,66 pkt.)
Dembińska Laura klasa III/4 4+ (19,50 pkt.)
Skrzypczak Weronika klasa III/4 5- (21,75 pkt.)
Skrzypczak Michał klasa III/4 4+ (20,25 pkt.)
Wojciechowska Maria klasa III/4 4+ (19,00 pkt.)
Kolecki Filip klasa IV/4 4+ (20,66 pkt.)

Ocenę 5 + otrzymali uczniowie:

Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
Przywara Maja klasa III/6 gitara: 5+ (24 pkt.)
Wasilewski Oskar klasa I/4 zespół wokalny: 6 (25 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.

G R A T U L U J E M Y !!!

XI Ogólnopolski Konkurs "Mały czy duży wirtuoz"

W dniach 12-13 marca 2018 r. odbył się XI Ogólnopolski Konkurs "Mały czy duży wirtuoz" w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 5 im.H.Wieniawskiego w Warszawie

Konkurs odbył się pod patronatem Fundacji Inicjatyw Kulturalnych - Włochy. Jury Forum powołał Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica Anna Ślązak z klasy III cyklu 6-letniego - skrzypce.

Uczennicę przygotował Pan Janusz Karpiński.

Ania wykonała następujące utwory:
  1. Ch.Dancla - Arię z wariacjami Nr 1 op.89
  2. Romualda Twardowskiego - Oberek.

     

XIV Ogólnopolskie Forum - Rybnik 2018

W dniach 21 - 24 marca 2018 roku odbyly się XIV Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im.Karola
i Antoniego Szafranków - Rybnik 2018 w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Rybniku.

Przesłuchania przebiegały w w różnych grupach wiekowych i kategoriach: - fortepian, skrzypce, zespoły kameralne.

Jury Forum powołał Dyrektor Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Cele Forum:
  1. prezentacja osiągnięć artystycznych młodych instrumentalistów i kameralistów
  2. promocja młodych solistów o szczególnie interesującej osobowości artystycznej
  3. promocja zespołowego muzykowania
  4. wymiana doświadczeń pedagogicznych.

Naszą szkołę reprezentowala uczennica Anna Ślązak z klasy III cyklu 6-letniego - skrzypce.

Uczennicę przygotował Pan Janusz Karpiński.

   

Test 2018

W dniu 22 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły z klas VI cyklu 6-letniego i IV cyklu 4-letniego pisali TEST ogólnopolski z przedmiotu: kształcenie słuchu i audycje muzyczne. Test składał się z 14 zadań.

Z prawdziwą przyjemnością podajemy wyniki tego testu:
  1. Danuta Iżel : 98,74 %
  2. Filip Kolecki : 60,39 %
  3. Daniel Sobczyński : 91,22 %
  4. Gabriela Kaźmierczak : 99,16 %
  5. Jakub Stępnik : 97,22 %
  6. Maja Goczał : 94,82 %
  7. Wiktor Magielski : 98,51 %
  8. Wiktoria Stasiak : 91,84 %
  9. Zuzanna Różalska : 98,57 %

Koncert pt. "Muzyka wiosną" - 27.03.2018 r.

W dniu 27 marca 2018 r. o godz. 16:30 odbył się Koncert pt. "Muzyka wiosną" w budynku szkoły

Wykonawcami byli uczniowie klas różnych instrumentów cyklu 6-letniego i 4-letniego.

       

Program

ProgramWykonawcaPrzygotowanie
Ludmiła Bas: "Stary Cylinder Magika"Baja Bielińska - fortepian kl. I/6 Aleksandra Mrózek
"The Band Played On" Baja Bielińska - fortepian kl. I/6 Aleksandra Mrózek
Aleksander Bukarewicz - fortepian kl. I/6
T.Stachak: "Mały romans" Jan Kucharek - gitara kl. II/6 Leszek Mrózek
A.Tansman : "Gram dla mamy" Krzyś Zgoda - fortepian kl. II/6 Barbara Weber
C.P.E. Bach : "Tempo di minuetto" z sonaty G-dur Natalia Zalewska - flet kl. II/6 Przemysław Wiśniewski
T.Stachak : "Mały romans" Ania Olszewska - gitara kl. II/6 Wiesław Kondraciuk
F.Rybicki: "Sowizdrzał" Oskar Wasilewski - fortepian kl. I/4Aleksandra Mrózek
C.Welles: "Zegar dziadunia"Karol Stefaniak - klarnet kl. I/4 Elżbieta Stańczak
M.Giuliani : "Kaprys op. 48 nr 5" Karolina Franek - gitara kl. III/6 Wiesław Kondraciuk
P.Czajkowski : "Pieśń skowronka" Kornel Beta - fortepian kl. IV/6 Barbara Weber
M.Shak: "Trzy wspomnienia" Maja Przywara - gitara kl. IV/6 Marek Wysocki
J.K.Mertz : "Mała wariacja" Adam Maćczak - gitara kl. IV/6 Katarzyna Stępień
R.Twardowski : "Oberek" Anna Ślązak - skrzypce kl. III/6 Janusz Karpiński
J.Garscia : "Ogród zimowy z sikorką Ewa Trębska - fortepian kl.V/6 Tadeusz Kawczyński
J.Brahms : "Taniec węgierski" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. V/6 Janusz Karpiński
Fr.Chopin : "Walc a-moll op.posth." Aleks Tomaszewski - fortepian kl. V/6Barbara Weber
H.Lemoine : "Etiuda As-dur" Paulina Kasprzyk - fortepian kl. II/4Barbara Weber
W.Kukuczkow: Wariacje na temat
- "W polu brzózka stała"
Michał Sawiak - gitara kl. II/4 Wiesław Kondraciuk
J.Garscia : "Ogród zimowy z sikorką" Maria Wojciechowska - fortepian kl.III/4 Barbara Weber
D.Szostakowicz: "Elegia"Jakub Stępnik - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
Fr. Chopin : "Preludium Nr 6" op.28Maciej Sulgostowski - fortepian Tadeusz Kawczyński
Fr. Chopin : "Nocturn cis-moll op.posth." Kacper Tomassy - fortepian kl.II/4 Aleksandra Mrózek
A.Piazzolla : "Bando"Barbara Mączkowska - skrzypce kl. V/6Janusz Karpiński
P.Czajkowski: "Piosenka neapolitańska" Weronika Skrzypczak - skrzypce kl.III/4Joanna Góras,
Michał Skrzypczak - gitara kl. III/4Katarzyna Stępień
M.Shak : "Agawa" trio gitarowe:Katarzyna Stępień,
Maja Przywara - gitara kl. IV/6
Laura Dembińska - gitara kl. III/4Marek Wysocki
Michał Skrzypczak - gitara kl. III/4
T.Lack : "Etiuda a-moll" Artur Zheng - fortepianBarbara Weber
Fr. Chopin : "Nocturn Es-dur" op.9 nr 2Edward Zheng - fortepianBarbara Weber
V.Monti : "Czardasz" Maksymilian Graczyk - fletPrzemysław Wiśniewski
M.D.Pujol : "Etiuda nr 1"Michał Skrzypczak - gitara kl. III/4Katarzyna Stępień
J.Bochin de Boismeriier : "Trio D-dur"Jolanta Borowska - flet Przemysław Wiśniewski
Robert Borowski - flet
Przemysław Wiśniewski - flet
Leopold Koželuch : Koncert F-dur cz. I Wojciech Jankowiak - klarnet Elżbieta Stańczak
Akompaniament p. Małgorzata Drzewicka
p. Emil Przybylak

Galeria foto z koncertu pt. "Muzyka wiosną"
- 27.03.2018

W dniu 27 maerca 2018 r. o godz. 16:30 odbył się Koncert pt. "Muzyka wiosną" w budynku szkoły

Wykonawcami byli uczniowie klas różnych instrumentów cyklu 6-letniego i 4-letniego.

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego.

       

       

       

       

       

       

   

I Festiwal Młodego Skrzypka 2018

W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbył się I Festiwal Młodego Skrzypka im.prof.Zenona Płoszaja, w gmachu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im.H.Wieniawskiego w Łodzi.

Celem Festiwalu była prezentacja osiągnięć uczniów klas skrzypiec szkół muzycznych I stopnia regionu łódzkiego, połączona ze spotkaniami pedagogów i możliwością wymiany spostrzeżeń.

Program prezentacji obejmował: - etiudę na skrzypce solo oraz utwór dowolny z towarzyszeniem fortepianu.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:
  1. Ania Ślązak z klasy III cyklu 6-letniego
  2. oraz Patrycja Urbańska z klasy V cyklu 6-letniego.

Akompaniowała Pani Małgorzata Drzewicka.

Uczennice przygotował Pan Janusz Karpiński.

     

   

Konkurs piosenki "Łódzkie Skrzydła" 2018

W dniach 12-13 kwietnia 2018 r. odbył się Konkurs Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła".

Konkurs Piosenki o Łodzi odbył się już po raz 24-ty. W konkursie brali udział uczniowie różnych szkół w różnych grupach wiekowych.

W XXIV Przeglądzie Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła 2018" wzięli udział także uczniowie naszej szkoły i otrzymali dyplomy oraz nagrodę pieniężną w wys. 300,- zł.

   

Koncert "Szkoła - Miastu" 2018

W dniu 17 kwietnia 2018 roku ( wtorek) o godz. 17:30 w Filharmonii Łódzkiej odbył się uroczysty Koncert "Szkoła - Miastu" uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi.

   

       

Przedstawiamy program tej uroczystości

Program

ProgramWykonawcaPrzygotowanie
Antonio Vivaldi : "Koncert E-dur cz. I Wiosna"Anna Ślązak - skrzypce kl. III/6 Janusz Karpiński
Fryderyk Chopin : "Walc a-moll op.posth." Aleks Tomaszewski - fortepian kl. V/6Barbara Weber
Johannes Brahms : "Taniec węgierski" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. V/6 Janusz Karpiński
Maximo Diego Pujol : "Etiuda nr 1" Michał Skrzypczak - gitara kl. III/4 Katarzyna Stępień
Janina Garscia : "Ogród zimowy z sikorką"Maria Wojciechowska - fortepian kl.III/4 Barbara Weber
Astor Piazzolla : "Bando" Barbara Mączkowska - skrzypce kl. V/6 Janusz Karpiński
Piotr Czajkowski : "Pieśń skowronka" Kornel Beta - fortepian kl. IV/6Barbara Weber
Marek Shak: "Wspomnienie"Maja Przywara - gitara kl. IV/6 Marek Wysocki
Henri Lemoine : "Etiuda As-dur" Paulina Kasprzyk - fortepian kl. II/4 Barbara Weber
Tatiana Stachak : "Mały romans" Ania Olszewska - gitara kl. II/6 Wiesław Kondraciuk
Dymitr Szostakowicz: "Elegia" Jakub Stępnik - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
Mauro Giuliani : Kaprys op.48 nr 5" Karolina Franek - gitara kl. IV/6Wiesław Kondraciuk
Marek Shak : "Agawa" trio gitarowe:Katarzyna Stępień, Marek Wysocki
Maja Przywara - gitara kl. IV/6
Laura Dembińska - gitara kl. III/4
Michał Skrzypczak - gitara kl. III/4
Fryderyk Chopin : "Nocturn Es-dur op.9 nr 2 Edward Zheng - fortepian Barbara Weber
Akompaniament: p. Małgorzata Drzewicka

ProgramWykonawcaPrzygotowanie
Fryderyk Chopin : "Walc h-moll op.69 nr 2"Aleksandra Wasik - fortepian - absolwentka SSM I st. Michał Małecki
Joseph Bodin de Boismortier : "Trio D-dur"  Jolanta Borowska - flet - absolwentkaPrzemysław Wiśniewski
Robert Borowski - flet - absolwent 
Przemysław Wiśniewski - flet - nauczyciel
Claude Debussy : "Sonata na flet, altówkę i harfę cz. II Interlude"Roksana Puchniarz - harfaBeata Tarnowicz-Kamińska
Aleksandra Pawlak - altówka
Przemysław Szczygielski - flet

ProgramWykonawcaInstrument
Marek Pasieczny: "Two stores about Patrick" Katarzyna Stępień gitara SSM I st. Łódź
Aleksandr Scriabin: "Preludium na lewą rękę op.9"Emil Przybylakfortepian SSM I st. Łódź
Camille Saint-Saëns: "Introdukcja i Rondo Cappriccioso op.28"prof. Izabela Ceglińskaskrzypce AM Łódź
prof. Elżbieta Różycka-Przybylakfortepian AM Łódź

Izabela Ceglińska

Solistka, kameralistka, pedagog. Profesor sztuk muzycznych.
Studia ukończyła z wyróżnieniem w klasie prof. Iwony Wojciechowskiej w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Swoje umiejętności doskonaliła na mistrzowskich kursach w Łańcucie, Bayreuth i Baden-Baden.
Stypendystka Ministerstwa Kulturyi Sztuki oraz Ruggiero Ricci.

Laureatka konkursów. Koncertuje w kraju i za granicą.

W latach 1996-2001 Prodziekan, potem do 2008 r. Dziekan Wydziału Instrumentalnego, a od 2009 do 2011 r. Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych Akademii Muzycznej w Łodzi.

Juror konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Wyróżniona wieloma nagrodami.

Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz medalem Gloria Artis.

Elzbieta Różycka-Przybylak

Pianistka, kameralistka, pedagog. Profesor sztuk muzycznych.

Absolwentka Akademii Muzycznej im. G.i K.Bacewiczów w Łodzi, którą ukończyła, uzyskując dyplom z wyróżnieniem w klasie fortepianu prof. Bożeny Matulewicz - Szymonowicz.

Uczestniczka Mistrzowskich Kursów w Pradze i Weimarze. Solistka i kameralistka, koncertująca w kraju i za granicą. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji.

Jest akompaniatorem na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach muzycznych. Współpracuje z wybitnymi artystami, takimi, jak: I.Ceglińska, P.Pławner, W.Pławner, U.Krygier, J.Gzella, Z.Wojtczak, T.Starek.

W repertuarze posiada m.,In. wszystkie sonaty W.A.Mozarta, L. van Beethovena, J.Brahmsa (na skrzypce i fortepian). W macierzystej uczelni prowadzi klasę kameralistyki fortepianowej.

Juror ogólnopolskich konkursów fortepianowych.

Wyróżniona wieloma nagrodami i odznaczeniami państwowymi.

Małgorzata Drzewicka

Urodziła się w Łańcucie. Ukończyła z wyróżnieniem Ogólnokształcąca Szkołę Muzyczną II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Rzeszowie w klasie fortepianu Urszuli Budy.

Ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. G i K.Bacewiczów w Łodzi pod kierunkiem Mariusza Drzewickiego (fortepian), Elżbiety Różyckiej-Przybylak i Adama Manijaka (kameralistyka).

Laureatka wielu konkursów pianistycznych :
  1. I nagroda na Podkarpackim Festiwalu Muzyki Chopinowskiej "Dworek na Zbydniowie 2010
  2. III nagroda i nagroda specjalna na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Ignacego Krzyżanowskiego w Opatowie (2010)
  3. I nagroda na VI Międzynarodowym Podkarpackim Konkursie Zespołów Kameralnych (2009).
  4. w duecie z wokalistką Małgorzatą Pietrzykowską otrzymała wyróżnienie na II Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych w Katowicach (2015).

Pracuje w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia . im. Władysława Szpilmana w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu.

Wielokrotnie nagradzana za wyróżniający się akompaniament na konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

Katarzyna Stępień

Urodziła się w Przeworsku. W 2012 roku ukończyła klasę gitary pod kierunkiem Leszka Suszyckiego w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Przemyślu.

Ukończyła studia magisterskie w klasie gitary prof. Jerzego Nalepki w Akademii Muzycznej im.G. i K.Bacewiczów w Łodzi.

Uczestniczka wielu kursów i konkursów regionalnych i ogólnopolskich.
  1. I nagroda w Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym Lublin 2011 r.
  2. III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Gitarowym Chełm 2012 r.

Koncertuje solo, a także w duecie. Pracuje w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wł. Szpilmana w Łodzi.

Emil Przybylak

Emil Przybylak naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku siedmiu lat w O.S.M. I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie fortepianu mgr Anny Dryniak- Szczechowicz, a następnie mgr Ewy Rosiak.

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Anny Wesołowskiej- Firlej i dr K. Kling.

W roku 2013 z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia magisterskie uzyskując tytuł magistra sztuki. Umiejętności pianistyczne doskonalił na Podyplomowych Studiach Mistrzowskich w klasie fortepianu Prof. Anny Wesołowskiej- Firlej.

Od 2014 roku pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Łodzi na stanowisku nauczyciela gry na fortepianie.

Jako akompaniator współpracuje z klasami fletu dr Eweliny Zawiślak, altówki mgr Urszuli Wadlewskiej oraz puzonu mgr Jacka Kasprzyka. Od roku 2017 pracuje w Społecznej Szkole Muzycznej I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi.

Wielokrotnie nagradzany za wyróżniający się akompaniament na konkursach regionalnych i ogólnopolskich.

Trio Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Trio pracuje pod kierunkiem mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej

Roksana Puchniarz

Swoją muzyczną drogę rozpoczęła w 2004 r. ucząc się na fortepianie pod kierunkiem mgr Barbary Weber-Wilczyńskiej. W 2010 r. ukończyła PSM I st. im. A.Tansamana w Łodzi.

Naukę gry na harfie rozpoczęła w 2011 roku pod kierunkiem mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej.

Brała udział w harfowych kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów takich, jak : Anneleen Lenaerts, Elżbieta Szmyt, Joanna Kozielska, Agnieszka Gralak.

Obecnie współpracuje z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej oraz z orkiestrą Filharmonii Bohusława Martinu w Zlinie (Czechy).

Jest studentką II roku studiów I stopnia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie harfy mgr Beaty Tarnowicz-Kamińskiej.

Studiuje również filologię hiszpańską na Uniwersytecie Łódzkim.

Aleksandra Pawlak

W 2008 r. ukończyła II stopień Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie mgr Alicji Pejskiej.

Obecnie jest studentką III roku studiów I stopnia na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

Była uczestniczką wielu kursów, prowadzonych między innymi przez Katarzynę Budnik-Gałązkę oraz Ewę Guzowską.

Przemysław Szczygielski

Naukę gry na flecie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K.Kurpińskiego w Kutnie, pod kierunkiem mgr Ewy Sopur.

W roku 2014 rozpoczął naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Henryka Wieniawskiego w Łodzi w klasie fletu dr Eweliny Zawiślak.

Szkołę tą ukończył z wyróżnieniem w 2016 roku. Obecnie studiuje w klasie fletu ad. Eweliny Zawiślak w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

Brał udział w wielu konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich, m.in. :
  1. w II Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych FINALIS w Białymstoku (Brązowa Nagroda),
  2. w XI Polskim Festiwalu Fletowym w Sieradzu (III Nagroda),
  3. w Konkursie Muzyki Współczesnej w Płocku
  4. w V Międzynarodowym Konkursie na flet solo "Il flauto ricetcato" w Łodzi.

Brał również udział w wielu kursach mistrzowskich u wybitnych flecistów - pedagogów, takich, jak:
  1. Janos Balint,
  2. Dejan Gavric,
  3. Carlos Bruneel,
  4. Mario Caroli,
  5. Jorn Eivind Schau,
  6. Elżbieta Woleńska
  7. Anroni Wierzbiński,
  8. Barbara Świątek-Żelazna.

Aleksandra Wasik

Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w Społecznej Szkole Muzycznej I st.
im. Wł. Szpilmana w Łodzi w klasie mgr Barbary Weber-Wilczyńskiej.

Szkołę ukończyła z wyróżnieniem w 2016 r.

Laureatka konkursów Kameralistyki Dziecięcej i kształcenia słuchu

Obecnie jest uczennicą Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi w klasie fortepianu
mgr Michała Małeckiego.

Jolanta Borowska

 
Naukę gry na flecie rozpoczęła w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wł. Szpilmana w Łodzi, pod kierunkiem mgr Przemysława Wiśniewskiego.

Szkołę ukończyła z wyróżnieniem w 2016 r. Laureatka konkursów Kameralistyki Dziecięcej i kształcenia słuchu.

Obecnie studiuje także informatykę i ekonometrię na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Od 2-ch lat tworzy duet fletowy z bratem Robertem Borowskim. Duet pracuje pod kierunkiem mgr Przemysława Wiśniewskiego.

Robert Borowski

Naukę gry na flecie rozpoczął w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Wł. Szpilmana w Łodzi, pod kierunkiem mgr Przemysława Wiśniewskiego.

Szkołę ukończył z wyróżnieniem w 2016 r.

Laureat wielu konkursów Kameralistyki Dziecięcej .

Obecnie studiuje także chemię na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej.

Od 2-ch lat tworzy duet fletowy z siostrą Jolantą Borowską.

Duet pracuje pod kierunkiem mgr Przemysława Wiśniewskiego.

Przemysław Wiśniewski

Przemysław Wiśniewski, urodzony w Łodzi - edukację muzyczną rozpoczął
w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Henryka Wieniawskiego
w Łodzi, w której ukończył I i II stopień w klasie fletu Ewy Wypych.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi,
w której w 2012 r. ukończył studia II stopnia w klasie fletu traverso dr hab. Magdaleny Pilch oraz w 2013 r. ukończył studia II stopnia w klasie fletu dr hab. Katarzyny Przybylskiej.

Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Uczestnik licznych kursów i lekcji mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów takich, jak:
  1. Barthold Kuijken,
  2. Annie Laflamme,
  3. Brian Berryman,
  4. Janos Balint,
  5. Craig Goodman,
  6. Carlo Jans,
  7. Jean - Michel Tanguy,
  8. Barbara Gisler-Haase,
  9. Carlos Bruneel.

Współpracuje z zespołami :
  1. Harmonia Sacra,
  2. Orkiestra Historyczna,
  3. Wrocławska Orkiestra Barokowa.

Obecnie pracuje w Społecznej Szkole Muzycznej I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi.

Marek Wysocki

Urodzony w Łodzi. Po ukończeniu Państwowej Podstawowej Szkoły Muzycznej im. H.Wieniawskiego i Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego ( wtedy został zarejestrowany pseudonim sceniczny - Marek Shak), kontynuował naukę w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej im.Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.

W roku 1977 wygrał II Konkurs Wykonawczy Gitary Klasycznej .

Studia ukończył w 1978 roku na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Łodzi.

Po ukończeniu studiów muzycznych pracował na stanowisku solisty w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją H. Debicha (wiele koncertów, festiwale, nagrania).

W latach 1988 - 1993 odbył liczne zagraniczne podróże muzyczne.

W 1993 roku założył Firmę TTC-Studio Autorskie, której celem była twórczość oraz produkcja radiowa i telewizyjna.

Powstało kilkaset programów, w tym trzy widowiska teatralne (emisja na antenie Programu 1 TVP) i kilkadziesiąt teledysków dla polskich muzyków.

Jako reżyser i kompozytor (kilka tysięcy utworów) otrzymał wiele nagród, między innymi :
  1. Montaż Artystyczny - Sofia 1994
  2. Wyróżnienie - Festiwal Twórczości Telewizyjnej 1995 r.
  3. Yach (najlepszy teledysk) Yach Festiwal w Gdyni 2001 r.

Od 2002 roku pracował z wykorzystaniem nabytych wcześniej specjalności, takich jak kompozycja (piosenki dla polskich wykonawców, jingle, sygnały, hymny), prowadził zajęcia montażu obrazu i dźwięku (przedstawienia operowe dla potrzeb telewizji holenderskiej), animacji komputerowej (reklamy krajowe).

W tym też czasie odbył kilka bardzo atrakcyjnych wyjazdów zagranicznych o charakterze pop i jazzowym. Obecnie pracuje w Społecznej Szkole Muzycznej I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi.

Galeria foto z Koncertu p.t.: "Szkoła - Miastu" 2018

W dniu 17 kwietnia 2018 roku ( wtorek) o godz. 17:30 odbył się uroczysty Koncert "Szkoła - Miastu" uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi w Filharmonii Łódzkiej

Przedstawiamy galerię fotografii z tego wydarzenia muzycznego.

       

       

       

       

       

       

     

VI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
"Vivaldi 340" - Wieliczka 2018

W dniach 18 - 21 kwietnia 2018 r. odbyły się przesłuchania konkursowe do VI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego "Vivaldi 340"

Przesłuchania konkursowe zostały zorganizowane przez przez Szkołę Muzyczną I st. w Wieliczce, które odbyły się
w czterech grupach wiekowych

Jury zostało powołane przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica Ania Ślązak z klasy III cyklu 6-letniego.

Akompaniowała Pani Małgorzata Drzewicka. Uczennicę przygotował Pan Janusz Karpiński.

Ania wykonała program:
  1. Romuald Twardowski : "Oberek"
  2. oraz Antonio Vivaldi: Koncert E-dur op.8 nr 1 RV 269 ("Wiosna").

       

 

IX Włocławskie Spotkania Skrzypcowe 2018

W dniach 24-26 kwietnia 2018 r. odbyły się IX Włocławskie Spotkania Skrzypcowe we Włocławku.

Konkurs IX Włocławskie Spotkania Skrzypcowe "Na polską nutę" był rekomendowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorem IX Włocławskich Spotkań Skrzypcowych były :
  1. Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
  2. Zespół Szkół Muzycznych im.Cz.Niemena we Włocławku
  3. oraz Stowarzyszenie Promocji i Wspierania Talentów.

Przesłuchania miały charakter konkursu.

Konkurs był jednoetapowy, przeznaczony dla uczniów klas I-IV cyklu 4-letniego oraz klas I-VI cyklu 6-letniego.

Przesłuchania odbyły się w 3-ch grupach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice :
  1. Ania Ślązak z klasy III cyklu 6-letniego
  2. oraz Patrycja Urbańska z klasy V cyklu 6-letniego

Uczennice przygotował p.Janusz Karpiński, a akompaniować będzie p.Małgorzata Drzewicka.

     

     

IV Konfrontacje Duetów Instrumentalnych 2018

W dniu 25.04.2018 r. odbyły się IV Konfrontacje Duetów Instrumentalnych. Organizatorem Konfrontacji byla Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Brzezinach.

Celem Konfrontacji bylo rozbudzenie zamiłowania do kameralistyki, popularyzacja formy muzykowania (duetu), umożliwienie prezentacji uczniom swoich umiejętności, propagowanie literatury kameralnej, wymiana doświadczeń pedagogicznych.

Konfrontacje przeprowadzone zostały w 2-ch grupach wiekowych. Repertuar wykonywany przez zespoły był dowolny.

Naszą szkołę reprezentował będzie duet (rodzeństwo) w składzie:
  1. Weronika Skrzypczak - skrzypce kl. III cykl 4-letni
  2. oraz Michał Skrzypczak - gitara kl. III cykl 4-letni.

     

XIX Konkurs Skrzypcowy - Żywiec 2018

W dniu 7 maja 2018 roku odbyły się przesłuchania do XIX Konkursu Skrzypcowego w Żywcu.

Organizatorem XIX Konkursu Skrzypcowego uczniów klas II i III sześcioletnich Szkół Muzycznych I stopnia była:
  1. Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im.Witolda Rowickiego w Żywcu
  2. oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Muzycznej w Żywcu.

Celem przesłuchań młodych muzyków była konfrontacja poziomu nauczania oraz wymiana doświadczeń pedagogicznych.

Kandydatów oceniało jury pod przewodnictwem prof. Antoniego Cofalika.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica :
  1. Ania Ślązak z kl. III c. 6-letniego.
Nasza uczennica Ania Ślązak zdobyła II miejsce w tym konkursie

       

     

VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Jabłonce 2018

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy . Konkurs przeznaczony był dla uczniów wszystkich szkół muzycznych I stopnia w Polsce i na Słowacji.

Konkurs odbywaŁ się w następujących kategoriach:
  1. soliści (młodsi i starsi)
  2. oraz zespoły gitarowe.

Przesłuchania konkursowe byly otwarte dla publiczności.

Naszą szkołę reprezentował zespół gitarowy w składzie:
  1. Maja Przywara kl. IV cykl 6-letni
  2. Laura Dembińska kl. III cykl 4-letni
  3. oraz Michał Skrzypczak kl. III cykl 4-letni.

Koncert "Święto Rodziny" 2018

W dniu 25 maja 2018 r.( piątek) o godz.:17:00 odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

      ,  

W koncercie wzięli udział uczniowie klas 1-szych cyklu 6-letniego i 4-letniego:
  1. Maja Bielinska - fortepian,
  2. Aleksander Bukarewicz - fortepian,
  3. Joachim Prociów - gitara,
  4. Jaś Sender - fortepian,
  5. Miłosz Mankowski - fortepian,
  6. Tosia Trykacz - skrzypce,
  7. Helena Jóźwicka - gitara,
  8. Zosia Kopeć - skrzypce,
  9. Krzysztof Jach - fortepian,
  10. Maksymilian Cichalewski - skrypce
  11. Joanna Wrzesińska - fortepian,
  12. Marcel Łużny - gitara,
  13. Nikola Kamińska - fortepian,
  14. Martyna Matusiak - gitara,
  15. Mikołaj Lewandowski - gitara,
  16. Kinga Małolepsza - skrzypce,
  17. Oskar Wasilewski - fortepian,
  18. Nel Aranowska - gitara,
  19. Julia Rosiak - flet,
  20. Katarzyna Fabiś - skrzypce,
  21. Lena Rusek - gitara,
  22. Zoe Bratenstein-Górecka - fortepian,
  23. Oliwia Baranowska - gitara
  24. Oskar Hołys - fortepian,
  25. Maciej Sulgostowski - fortepian.

Galeria foto z koncertu "Święto Rodziny" 2018

W dniu 25 maja 2018 r.( piątek) o godz.:17:00 odbył się uroczysty koncert z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca.

W koncercie brali udział uczniowie klas 1-szych cyklu 6-letniego i 4-letniego

Przedstawiamy galerię foto z tej uroczystości:

       

       

       

       

       

       

       

Lista uczniów wyróżniających się w nauce
w II semestrze r.szk. 2017/2018
o średniej powyżej 4 + (20 pkt.)

Nazwisko i imię ucznia
Klasa
Średnia ocen
Bielińska Maja klasa I/6 5 (22,25 pkt.)
Bukarewicz Aleksander klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Cichalewski Maksymilian klasa I/6 4+ (20,66 pkt.)
Dobrska Emilia klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Jach Krzysztof klasa I/6 5- (21,33 pkt.)
Łabędź Iga klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Łużny Marcel klasa I/6 5 (22,00 pkt.)
Małolepsza Julia klasa I/6 5- (21,33 pkt.)
Prociów Joachim klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Szczepańska Zuzanna klasa I/6 4+ (20,00 pkt.)
Wrzesińska Joanna klasa I/6 4+ (20,75 pkt.)
Kucharek Jan klasa II/6 5 (22,33 pkt.)
Olszewska Anna klasa II/6 5- (22,00 pkt.)
Sowiński Wojciech klasa II/6 5- (21,66 pkt.)
Zalewska Natalia klasa II/6 5- (21,66 pkt.)
Zgoda Krzysztof klasa II/6 5- (21,66 pkt.)
Łopata Lena klasa III/6 5- (21,00 pkt.)
Łukasik Agataklasa III/6 4+ (20,50 pkt.)
Maląg Aleksander klasa III/6 5 (22,50 pkt.)
Ślązak Anna; klasa III/6 6 (25,00 pkt.)
Beta Kornel klasa IV/6 5- (21,25 pkt.)
Franek Karolina klasa IV/6 5- (21,66 pkt.)
Maćczak Adam klasa IV/6 5 (23,00 pkt.)
Przywara Maja klasa IV/6 5+ (24,00 pkt.)
Tranda Jagoda klasa IV/6 4+ (20,33 pkt.)
Firaza Alicja klasa V/6 5- (21,25 pkt.)
Mączkowska Barbara klasa V/6 5- (21,00 pkt.)
Tomaszewski Aleks klasa V/6 5- (21,33 pkt.)
Urbańska Patrycja klasa V/6 5 (22,75 pkt.)
Kaźmierczak Gabriela klasa VI/6 5 (23,00 pkt.)
Magielski Wiktor klasa VI/6 5 (22,00 pkt.)
Różalska Zuzanna klasa VI/6 4+ (20,75 pkt.)
Sobczyński Daniel klasa VI/6 5 (22,75 pkt.)
Stępnik Jakub klasa VI/6 5 (22,33 pkt.)
Bulzacka Zofia klasa I/4 5- (21,00 pkt.)
Hołys Oskar klasa I/45- (21,66 pkt.)
Małolepsza Kinga klasa I/4 5 (23,00 pkt.)
Stefaniak Karol klasa I/4 4+ (20,00 pkt.)
Wasilewski Oskar klasa I/4 5+ (24,00 pkt.)
Bulzacka Aleksandra klasa II/45- (21,33 pkt.)
Chrzanowska Kinga klasa II/4 4+ (20,50 pkt.)
Kasprzyk Paulina klasa II/4 5- (22,00 pkt.)
Kwiatkowski Tymoteusz klasa II/4 4+ (20,66 pkt.)
Sawiak Michał klasa II/4 5 (23,00 pkt.)
Tomassy Kacperklasa II/4 5 (23,00 pkt.)
Dembińska Laura klasa III/4 4+ (20,00 pkt.)
Skrzypczak Weronika klasa III/4 5 (22,25 pkt.)
Skrzypczak Michał klasa III/4 5 (22,75 pkt.)
Kolecki Filip klasa IV/45 (22,33 pkt.)

Ocenę 5 + otrzymali uczniowie:

Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
Maląg Aleksander klasa III/6 zespół wokalny: 6 (25 pkt.)
Ślązak Anna klasa III/6 skrzypce:6 (25 pkt.)
kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
rytmika: 6 (25 pkt.)
Maćczak Adam klasa IV/6 kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
Przywara Maja klasa IV/6 gitara: 6 (25 pkt.)
kształcenie słuchu : 6 (25 pkt.)
Urbanska Patrycja klasa V/6 skrzypce: 5+ (25 pkt.)
kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
Wasilewski Oskar klasa I/4 kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
zespół wokalny: 6 (25 pkt.)
Sawiak Michał klasa II/4 audycje muzyczne:6 (25 pkt.)
Tomassy Kacper klasa II/4 audycje muzyczne: 6 (25 pkt.)
Kaźmierczak Gabriela klasa VI/6 kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
audycje muzyczne: 6 (25 pkt.)
Magielski Wiktor klasa VI/6 kształcenie słuchu:6 (25 pkt.)
Sobczyński Daniel klasa VI/6 kształcenie słuchu: 6 (25 pkt.)
Kolecki Filip klasa IV/4 audycje muzyczne:6 (25 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.