Kronika

                   

Kronika Szkoły Muzycznej
im. Władysława Szpilmana

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi uzyskała wpis do ewidencji szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w dniu 23 sierpnia 2010 r., pod nr.: 549/10/2010

Społeczna Szkoła Muzyczna im. Władysława Szpilmana w Łodzi posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr DSA-WOP.IS-802/4/11 DEK/35800/2011/IS

Rok szkolny 2014 / 2015

Międzyszkolne Spotkania Najmłodszych Skrzypków "Muzyczna Kraina"

W dniu 7 listopada 2014 r. ( piątek) odbyły się Spotkania Najmłodszych Skrzypków klas I - III p.n. "Muzyczna Kraina"
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach

W spotkaniu tym wzięły udział uczennice naszej Szkoły Muzycznej

     

L.p. Wykonawca - instrument Szkoła Program: klasa
1 BARBARA MĄCZKOWSKA - kl. II skrzypce cykl 6-letni Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wł.Szpilmana w Łodzi A.Cofalik - Skrzypcowe ABC cz. II - Etiuda nr 72 p. Janusza Karpińskiego
D.Obijalska, M.Wawruk - Ajajaj !
akomp. P. Jakub Kamiński
2 PATRYCJA URBAŃSKA - kl. II skrzypce cykl 6-letni Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Wł.Szpilmana w Łodzi A.Cofalik - Skrzypcowe ABC cz. II - Etiuda nr 74 p. Janusza Karpińskiego
D.Obijalska, M.Wawruk - Łoś patataj.
akomp. P. Jakub Kamiński

Galeria foto Międzyszkolnych Spotkań Najmłodszych Skrzypków "Muzyczna Kraina"

W dniu 7 listopada 2014 r. ( piątek) odbyły się Spotkania Najmłodszych Skrzypków klas I - III p.n. "Muzyczna Kraina"
w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Pabianicach

Przedstawiamy galerrie zdjęć z tej Uroczystości.
     

     

     

     

     

     

     

KONCERT - I cz.
"Kompozytorzy polscy różnych epok"

W dniu 14 listopada 2014 r. (piątek) o godz. 16:30 odbyla się I część Koncertu "Kompozytorzy polscy różnych epok"

Przedstawiamy program tej uroczystości

     

P R O G R A M

L.p.Program:Wykonawca - instrument
1
A.Zając: "Śmieszne grzybki"
Ada Piaseczna - śpiew
Jola Fligiel - śpiew
2
W.Chmielowska: "Echo"
Dymitr Tarka - fortepian kl. I/6
3
L.Miklaszewski : "Sonatina c-dur cz.I"
Ewa Trębska - fortepian kl. II/6
4
M.Biskupska : "Maciek"
Basia Skjold - fortepian kl. II/6
5
T.Stachak : "Sen"
Filip Majchrzak - gitara kl. II/6
6
T.Stachak : "Melodia hiszpańska"
Alicja Firaza - gitara kl. II/6
7
M.Biskupska : "Prząśniczka"
Weronika Iżel - fortepian kl. II/6
8
K.Druszkiewicz: "Bajeczka o Czarnych Murzynkach"
Danuta Iżel - fortepian kl. I/4
9
A.M.Klechniowska : "Mały trębacz"
Gustaw Tarka - fortepian kl. III/6
10
M. Wysocki : "Wspomnienie"
Daniel Sobczyński - gitara kl. III/6
11
J.Garścia : "Sonatina C-dur cz.III Vivace"
Maja Goczał - fortepian kl. III/6
12
J.Garścia : "Na łące"
Jakub Stępnik - fortepian kl. III/6
13
T.Stachak : "Leśna rozmowa"
Nebras Abtan - gitara kl. III/6
14
J.Powroźniak - Zeszyt I - Etiuda nr 34
Katarzyna Kozłowska - gitara kl. III
15
T.Stachak : "Deszczowy walczyk"
Łucja Kisiel-Bassendowska - gitara kl. II/4
16
M. Wysocki : "Pląsy"
Filip Kisiel-Bassendowski - gitara kl. II/4
17
M. Wysocki : "W lesie"
Maksymilian Krajewski - gitara kl. III/6
18
P.Adamus: "Uśmiechnij się"
kwartet wokalny : Martyna Banaszkiewicz
Kinga Chrzanowska
Alicja Firaza
Patrycja Urbańska
19
J.Powroźniak - Zeszyt I - Etiuda nr 40
Antonia Czerepińska - gitara kl. IV/6
20
J.Garścia : "Tęsknota wędrowca"
Aleksandra Andrzejkowicz - fortepian kl. II/4
21
G.Bacewicz: "Caproccio"
Oskar Skjold - skrzypce kl. V/6
22
M. Wysocki : "Poranek"
Olivier Augustyniak - gitara kl. IV/6
23
M. Wysocki : "Taniec"
Mateusz Adamczyk - gitara kl. IV/6
24
M. Wysocki : "Arpe"
Adam Kamiński - gitara kl. V/6
25
A.Wroński : "Wesoła polka"
Cyprian Seliga - skrzypce kl. III/4
26
J.Garścia : "Toccatina"
Julianna Świć - fortepian kl. III/4
27
H.Wienieniawski : "Pieśń polska"
Stefan Józefowicz - Okonkwo - skrzypce kl. III/4
28
M.Drożdżowski : "Milonga o zachodzie słońca"
Dawid Łyszczarz - gitara kl. V/6
29
Fr.Chopin: "Preludium h-moll op.28"
Hubert Sosnowski - fortepian kl. IV/4
30
H.Wieniawski: "Kujawiak"
Natalia Jarosińska - skrzypce Studium
31
M.Gabrielski : "Trio G-dur" cz. I "Allegro non troppo"
Jolanta Borowska - flet kl. III/4
Robert Borowski - flet kl. III/4
32
J.Brahms: "Taniec węgierski Nr 1"
Piotr Pabin - absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Łodzi, ul. Sosnowa 9
Akompaniuje: p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu - I cz.
"Kompozytorzy polscy różnych epok"

W dniu 14 listopada 2014 r. (piątek) o godz. 16:30 odbyla się I część Koncertu "Kompozytorzy polscy różnych epok".

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości

       

       

       

       

       

       

       

       

KONCERT - II cz.
"Kompozytorzy polscy różnych epok"

W dniu 17 listopada 2014 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 odbyła się II część Koncertu
"Kompozytorzy polscy różnych epok"

Przedstawiamy program tej uroczystości

P R O G R A M

L.p.Program:Wykonawca - instrument
1
J.Piątkowski : "Z liściem na 3/4"
Patrycja Urbańska - śpiew
2
D.Obijalska: "Turlaj się, piłeczko"
Ania Ślązak - skrzypce kl. "0"
3
E.Błaszczyk : "Menuet"
Jeremi Bąkowski - fortepian kl. "0"
4
D.Obijalska: "Turlaj się, piłeczko"
Zuzanna Włodarczyk - skrzypce kl. II/6
5
Melodia: "Była sobie ..."
Melania Graczyk - gitara kl. I/4
6
T.Sygietyński : "Hej, ty Wisło..."
Maksymilian Graczyk - flet kl. I/4
7
A.Różycki: "Czeska piosenka" na 4 rece
Wiktor Magielski - fortepian dod.
8
T.Stachak: "Latawiec"
Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II/6
9
D.Obijalska: "Ajajaj !!! Ouchchch"
Barbara Mączkowska - skrzypce kl. II/6
10
F.Rybicki : "Śmieszka"
Aleks Tomaszewski - fortepian kl. II/6
11
D.Obijalska: "Łoś Patataj"
Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II/6
12
T.Stachak: "Wesoły walczyk"
Kinga Chrzanowska - gitara kl. II/6
13
F.Rybicki : "Sowizdrzał"
Gabrysia Kaźmierczak - fortepian kl. III/6
14
F.Rybicki : "Mazur"
Magdalena Kubiak - fortepian kl. III/6
15
D.Obijalska: "Łoś Patataj"
Barbara Zając - skrzypce kl. III/6
16
F.Rybicki : "Krakowiaczek"
Adam Bystrzycki - fortepian kl. IV/6
17
D.M.Sienkiewicz: "Zimowy spacer"
Wiktoria Stasiak - klarnet kl. III/6
18
T.Stachak : "Mały romans"
Michał Kais - gitara kl. II/4
19
M.Drożdżowski : "Sunny country"
Melody Nowicka - gitara kl. IV/6
20
W.Krotkiewski : "Polonez"
Wiktor Magielski - skrzypce kl. III/6
21
L.Miklaszewski : "Sonatina"
Maciej Sulgostowski - fortepian kl. IV/6
22
D.M.Sienkiewicz: "Karnawałowy walczyk"
Arianna Bystrzycka - klarnet kl. IV/6
23
Fr.Chopin : "Polonez B-dur" (młodzieńczy)
Hubert Wodziak - fortepian kl. IV/6
24
E.Wang: "Jutro popłyniemy daleko"
zespół "Wiolinki"
25
K.Śliwiński : "Jesienny wiatr"
Aleksandra Bystrzycka - saksofon
26
M.Drożdżowski : "Sunny country"
Amelia Bieniek - gitara kl. IV/6
27
M.Drożdżowski : "Rainbow song"
Amelia Marszałek - gitara kl. IV/6
28
M.Popławski: "Polonez"
Sara Chojnacka - skrzypce kl. IV/6
29
K.Serocki : "Krakowiak"
Aleksandra Wasik - fortepian kl. V/6
30
M.Drożdżowski : "Deszczowa impresja"
Paulina Kowalik - gitara kl. III/4
31
A.Wroński : "Mazurek"
Matylda Pawlicka - skrzypce kl. IV/4
32
A.Wroński : "Kołysanka"
Wiktoria Romanowska - skrzypce kl. IV/4
33
Fr. Chopin: "Largo"
Edward Zheng - fortepian kl. VI/6
34
H.Wieniawski: "Legenda"
Piotr Pabin - absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Łodzi, ul.Sosnowa 9
Akompaniament: p. Edyta Waszak   p. Jakub Kamiński.

Galeria foto z Koncertu - II cz.
"Kompozytorzy polscy różnych epok"

W dniu 17 listopada 2014 r. (poniedziałek) o godz. 16:30 odbyła się II część Koncertu
"Kompozytorzy polscy różnych epok".

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

Kompozytorzy Polscy
O kompozytorach polskich słow kilka

Zapytani o nazwiska polskich kompozytorów jednym tchem wymieniamy Fr. Chopina, po głębokim namyśle być
może S. Moniuszkę, a już tylko koneserzy muzyki z głębokiej pamięci wydobędą K. Szymanowskiego.

Na pewno łatwiej byłoby melomanowi-amatorowi wymienić twórców niemieckich, austriackich, czy włoskich, bo to
przecież J.S.Bach, W.A.Mozart, L.v Beethoven, G.Verdi .... Dlaczego nie interesujemy się muzyką polską ?
Może jej nie cenimy tak, jak na to zasługuje, chociażby dlatego,
że nie często możemy ją słyszeć na estradach, oczywiście, poza wspomnianym już Fr.Chopinem.

A kompozytorzy polscy już od epoki Złotego Wieku, czyli renesansu dorównywali swoim zachodnim kolegom.
Byli ciekawi świata i jego artystycznych zdobyczy, przejmowali je i zaszczepiali na nasz rodzimy grunt, wzbogacając
o polskie akcenty. Kto słyszał o Mikołaju Zieleńskim, uznawanym za najbardziej utalentowanego
kompozytora polskiego przed Fr. Chopinem ? Równie obco będą brzmiały nazwiska Adama Jastrzębskiego
i Bartłomieja Pękiela, a byli to wybitni twórcy epoki baroku.

Znacznie bliższy nam romantyzm przyniósł pokolenie kompozytorów światowej sławy - Fryderyka Chopina
i Henryka Wieniawskiego. Obaj w dowód uznania potomnych zostali patronami cyklicznych międzynarodowych
konkursów najwyższej rangi.

Obok nich skromny Michał Kleofas Ogiński, znany właściwie z jednego tylko poloneza, którym żegnał ojczyznę.
Jest i Stanisław Moniuszko, okrzyknięty "ojcem opery narodowej", którą aktualnie możemy podziwiać
w łódzkim Teatrze Wielkim.

Wśród nich jest też kobieta - Maria Szymanowska - niezwykle utalentowana kompozytorka i pianistka,
którą młody Fr.Chopin miał okazję słyszeć w Teatrze Narodowym w Warszawie. Pisała utwory na fortepian : etiudy, nokturny, walce, polonezy, mazurki, komponowała pieśni. Może coś z nich znajdziemy potem w mistrzowskich dziełach Fryderyka ?

Wreszcie przychodzi wiek XX z całą plejadą gwiazd: Ignacym Janem Paderewskim, Karolem Szymanowskim, Ludomirem Różyckim, Grażyną Bacewicz, Aleksandrem Tansmanem i z bliższymi naszym czasom: Witoldem Lutosławskim, Władysławem Szpilmanem, Andrzejem Panufnikiem (uhonorowanym tytułem szlacheckim przez brytyjską królową), Wojciechem Kilarem, czy jedynym żyjącym z wymienionych Krzysztofem Pendereckim.

Również nasze miasto może się pochwalić znanymi nie tylko u nas kompozytorami, takimi jak: Jerzy Bauer, Tomasz Kiesewetter, Bronisław Kazimierz Przybylski.

Tak kończy się nasza przyspieszona wycieczka przez pokolenia wspaniałych i nie zawsze docenianych kompozytorów polskich. Każdy z nich wniósł coś istotnego do kultury polskiej, a ponieważ jesteśmy europejczykami, także do bogatej kultury europejskiej.

Krystyna Ambrożek

Muzyka w wychowaniu dziecka

Dziecko ma w sobie ogromną zdolność uczenia się, w tym uczenia się muzyki. Mając kila lat i otwartą wyobraźnię potrafi się muzyką cieszyć i czerpać z niej wartość najistotniejszą - radość przeżywania.

Edukacja dziecka w szkole muzycznej jest - wg. Johna Dewey'a, amerykańskiego filozofa, psychologa i pedagoga, prof. Uniwersytetu w Columbii - przejawem jego spontanicznych doświadczeń i aktywności - uczeniem się przez działanie. Występuje tu autentyczny przejaw aktywności twórczej, która dzięki muzyce będzie manifestowała się później także w postawie, w sposobie przeżywania świata, we wrażliwości.

Kontakty dzieci i młodzieży z muzyką mają charakter zróżnicowany. Dzięki temu dają się odczuć dobre strony każdej formy kontaktu - może to być np. własne wykonanie utworu, innym razem koncert muzyki symfonicznej, spotkanie z wybitnym dyrygentem, skrzypkiem lub pianistą, słuchanie muzyki w domu.

Powyższe kontakty można wzbogacić lekturą biografii wielkich twórców, zwiedzaniem miejsc pobytu i działalności wybitnych przedstawicieli sztuki muzycznej.

Sama obecność wielkich dzieł, podobnie jak obecność naprawdę wielkiego człowieka - nie przeobraża, ale podnosi, potwierdza, że wartości naprawdę istnieją.

Wielka sztuka działa sublimująco i oczyszczająco, aktywizując właściwe i uśpione wartości humanistyczne: dobro, życzliwość i sympatię - do nich bowiem się zwraca.

Polska pisarka Maria Dąbrowska, zaliczana do tzw. pisarzy moralistów, stwierdziła, iż nie da się zauważyć bezpośredniego wpływu fikcji artystycznej na życie realne, ale jednocześnie zauważa, iż piękno, czyli humanistyczne, ludzkie wartości sztuki, mają swój sens moralny dzięki temu, że do czegoś człowieka moralnie zobowiązują, bez sankcji i kontroli, przez sam fakt istnienia rzeczy wielkich i wartościowych, stanowiących moralny autorytet. Nawet małe dzieci nie mogą być wyizolowane z trudnej problematyki moralnej, obserwują bowiem życie we wszelkich jego przejawach. Utrzymanie "zobowiązującej" roli piękna i sztuki staje się coraz bardziej potrzebne.

Muzyka dla dziecka jest poznawaniem swoich możliwości, poznawaniem siebie. Młody odbiorca przeżywa swoje własne stany uczuciowe, uświadamia je sobie i określa.

Jakie są konsekwencje takich spotkań z muzyką ?

Psychologia stwierdza, iż prowadzi to do utrwalenia własnej tożsamości i pełniejszej samoakceptacji. Muzyka jest źródłem doświadczenia, dziecko odnajduje siebie w treściach dzieła muzycznego, którego słucha. Wpływ rodziny, domu, szkoły i środowiska jest dla rozwoju zdolności muzycznych dziecka bardzo znaczący.

Ważnym elementem edukacyjnym jest kształcenie percepcji muzyki, której można nauczyć się właściwie tylko w szkole muzycznej.

Na czym polega prawidłowa percepcja dzieła muzycznego ? Najprościej ujmując - na emocjonalnym przeżyciu utworu oraz zauważeniu podczas słuchania jak największej ilości szczegółów dotyczących formy, treści i jakości wykonania. Trzeba jednak wiedzieć na czym owe "szczegóły" polegają i temu ma służyć umiejętnie kierowany kontakt z dziełem muzycznym, który uczy przy tym poprawnego myślenia (logiki). Czynniki emocjonalny i intelektualny stwarzają w sumie właściwy obraz dzieła muzycznego.

Wspomniane czynniki powinny zaistnieć również w procesie wykonywania muzyki - co jest kwestią odpowiedniej edukacji muzycznej, czasu i ... talentu.

Najkrócej określił to Henryk Neuhaus, kuzyn Karola Szymanowskiego : "Talent to namiętność plus intelekt", czyli trzeba kochać to, co się robi i wspierać te działania intelektem.

Irena Wojnar - prof. Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert UNESCO do spraw wychowania, napisała: "Człowiek współczesny poddawany jest naciskom przyspieszenia cywilizacyjnego, zagrożony przez niszczące skutki cywilizacji konsumpcyjnej, przez konformizm- przyrównywany jest do okaleczonego ptaka, którego lot odbywa się za pomocą jednego tylko skrzydła. Po to, aby przywrócić harmonię lotu, potrzebne jest rozwijanie obok intelektu, także uczuć i wyobraźni, a to może zapewnić właśnie sztuka, poruszając wrażliwość i aktywność twórczą."

Czy w dzisiejszych czasach, których symbolem jest komputer, a pieniądz stał się czynnikiem wartościującym społeczeństwo, wolno nam - pedagogom - nie przypominać o roli sztuki w wychowaniu dzieci i wpływie na życie człowieka ?

Tadeusz Kawczyński

Szkolny Konkurs Solfeżowy
"Jestem mistrzem dyktanda muzycznego"

W dniu 01 grudnia 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Solfeżowy "Jestem mistrzem dyktanda muzycznego"

Lauretami Konkursu zostali :

KATEGORIA:
UCZESTNIK:
INSTRUMENT:
Grupa najmłodsza
I NAGRODA
Patrycja Urbańska
skrzypce
II NAGRODA
Kinga Chrzanowska
gitara
III NAGRODA
Alicja Firaza
gitara
Grupa młodsza
I NAGRODA
Hubert WODZIAK
fortepian
II NAGRODA
Dawid ŁYSZCZARZ
gitara
III NAGRODA
Adam BYSTRZYCKI
fortepian
Grupa starsza
I NAGRODA
Jolanta BOROWSKA
flet
II NAGRODA
Wojciech JANKOWIAK
klarnet
III NAGRODA
Matylda PAWLICKA
skrzypce
III NAGRODA
Edward ZHENG
fortepian

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody : nagrania płytowe.

XII Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych
"DUETTINO 2014"

W dniach 5 - 7 grudnia 2014 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego
z ZPSM nr 1 w Warszawie odbył się XII Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecięcych "DUETTINO 2014".

Organizatorami Konkursu byli :
  1. Wizytator Regionu Mazowieckiego Centrum Edukacji Artystycznej
  2. i Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie.

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi zgłosiła duet w składzie:
  1. Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II cyklu 6-letniego, klasa p. Janusza Karpińskiego
  2. oraz Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II cyklu 6-letniego, klasa p. Wiesława Kondraciuka
   
     

Program :

  1. Piotr Czajkowski - "Piosenka neapolitańska"
  2. Dymitr Kabalewski : "Klauny".

Galerie foto z XII Makroregionalnego Konkursu
Duetów Dziecęcych "DUETTINO 2014"

W dniach 5 - 7 grudnia 2014 r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego
z ZPSM nr 1 w Warszawie. odbył się XII Makroregionalny Konkurs Duetów Dziecęcych "DUETTINO 2014"

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości

Koncert w Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi

W dniu 11 grudnia 2014 r. (czwartek) odbył się koncert uczniów Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia
im. Władysława Szpilmana w Łodzi w Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi, ul. Zbocze 2

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi przekazała prezenty dla dzieci
Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi ul. Zbocze 2a

     

Podziękowania dla Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi

<

Koncert "Świąteczny" - 15.12.2014 r.

W dniu 15.12.2014 r. ( poniedziałek) o godz. 16:30 odbył się Koncert "Świąteczny" uczniów naszej Szkoły.

PROGRAM

W Koncercie wzięli udział:

L.p.
Wykonawca - instrument
Przygotowanie:
1Łucja Kisiel-Bassendowska - gitara kl. I/4 p. Wiesław Kondraciuk
2Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II/6 p. Wiesław Kondraciuk
3Filip Kisiel-Bassendowski - gitara kl. I/4 p. Wiesław Kondraciuk
4Adam Bystrzycki - fortepian kl. IV/6 p. Barbara Weber
5Melania Graczyk - gitara kl. I/4p. Anita Bekier,
p. Przemysław Wiśniewski
Maksymilian Graczyk - flet kl. I/4
6Aleksandra Bystrzycka - saksofon p. Krzysztof Śliwiński
7Alicja Firaza - gitara kl. II/6 p. Wiesław Kondraciuk
8Maciej Sulgostowski - fortepian kl. IV/6p. Barbara Weber
9Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II/6 p. Janusz Karpiński,
p. Wiesław Kondraciuk
Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II/6
10Kinga Chrzanowska - gitara kl. II/6 p. Wiesław Kondraciuk
11Amelia Marszałek - gitara kl. IV/6p. Anita Bekier
12 Wiktor Magielski - skrzypce kl. III/6p. Dorota Karpińska
Patrycja Maszka - skrzypce kl. I/4
13Aleksandra Wasik - fortepian kl. V/6 p. Barbara Weber
14Amelia Bieniek - gitara kl. IV/6 p. Anita Bekier
15Melody Nowicka - gitara kl. IV/6p. Anita Bekier
Nicolas Nowicki - gitara kl.IV/6 kl.IV/6
16Dawid Łyszczarz - gitara kl. V/6 p. Wiesław Kondraciuk
17Michał Kais - gitara kl. II/4 p. Wiesław Kondraciuk
18Sara Chojnacka - skrzypce kl. IV/6p. Janusz Karpiński
19Edward Zheng - fortepian kl. VI/6 p. Barbara Weber
20Artur Zheng - fortepian kl. VI/6 p. Barbara Weber
Akompaniament: p. Edyta Waszak, p. Jakub Kamiński

Koncert "Świąteczny" - 16.12.2014 r.

W dniu 16.12.2014 r o godz. 16:30 ( wtorek) odbył się Koncert " świąteczny" uczniów naszej Szkoły

PROGRAM

W Koncercie wzięli udział:

L.p.
Wykonawca - instrument
Przygotowanie:
1 Ewa Trębska - fortepian kl. II/6 Zespoł Muzyczny
Aleksandra Bystrzycka - skrzypce
Jolanta Borowska - flet kl. III/4
Basia Skjold - trójkąt kl. II/6
Tadeusz Kawczyński - II fortepian
2Katarzyna Kowalska p. Marlena Barszczewska
Magdalena Barszczewska
3Basia Skjold - fortepian kl. II/6p. T. Kawczyński
4Ania Ślązak - skrzypce kl. "0" p. Janusz Karpiński
5Aleks Tomaszewski - fortepian kl. II/6p Barbara Weber
6Weronika Iżel - fortepian kl. II/6p. T.Kawczyński
7Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II/6 p. Janusz Karpiński,
p. Wiesław Kondraciuk
Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II/6
8Basia Zając - skrzypce kl. III/6 p. Janusz Karpiński
9Zuzia Włodarczyk - skrzypce kl. II/6 p. Janusz Karpiński
10Gabrysia Kaźmierczak - fortepian kl. III/6p Barbara Weber
11wyk. kl. II cyklu 6-letniego
( z towarzyszeniem instrum. perkusyjnych i akompaniamentem fortepianu)
p. Małgorzata Zwolińska
12Magdalena Kubiak - fortepian kl. III/6 p. Jakub Kamiński
13Julianna Świć - fortepian kl. III/4 p Barbara Weber
14Sebastian Zober - skrzypce kl. I/II/4 p. Janusz Karpiński
15Daniel Sobczyński - gitara kl. III/6p. Marek Wysocki
Mateusz Adamczyk - gitara kl. IV/6
Olivier Augustyniak - gitara kl. IV/6
Adam Kamiński - gitara kl. V/6
16Cyprian Seliga - skrzypce kl. III/4p Janusz Karpiński
17Oskar Skjold - skrzypce kl. V/6p. Janusz Karpiński
18Wojciech Jankowiak - klarnet kl. IV/4 p. Krzysztof Śliwiński
19Natalia Jarosińska - skrzypce p Dorota Karpińska
Stefan Józefowicz-Okonkwo - skrzypce kl. III/4
Wiktoria Romanowska - skrzypce kl. III/4
20Piotr Pabin absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. przy ul. Sosnowej
21Marcin Kawczyński - fortepian Akademia Muzyczna w Łodzi
Akompaniament: p. Edyta Waszak, p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu "Świątecznego" - 16.12.2014 r

W dniu 16.12.2014 r. (wtorek) o godz. 16:30 odbył się Koncert "Świąteczny" uczniów naszej Szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości:

Koncert "Świąteczny" - 17.12.2014 r.

W dniu 17.12.2014 r. o godz.16:30 ( środa) odbył się Koncert "Świąteczny" uczniów naszej Szkoły.

PROGRAM

W koncercie udział wzięli :

     

L.p.
Wykonawca - instrument
Przygotowanie:
1Dzieci 5 - 6 letnie ze Szkoły Talentów przyg. Małgorzata Zwolińska
2Magdalena Barszczewska przyg. Marlena Barszczewska
3Jeremi Bąkowski - fortepian kl. "0" przyg. Barbara Weber
4Amelia Hachani - gitara kl. I/6przyg. Wiesław Kondraciuk
5Jolanta Fligiel - fortepian kl. I/6przyg. Jakub Kamiński
6Karolina Franek - gitara kl. I/6przyg. Wiesław Kondraciuk
7Adam Maćczak - gitara kl. I przyg. Katarzyna Stępień
8Jagoda Tranda - fortepian kl. I/6przyg. Barbara Weber
9Maria Stępień - fortepian kl. I/6przyg. Barbara Weber
10Filip Majchrzak - gitara kl. II przyg. Marek Wysocki
11Ada Piaseczna - fortepian kl. I/6 przyg. Jakub Kamiński
12Kasia Kozłowska - gitara kl. IIIprzyg. Katarzyna Stępień
13Martyna Kuczewska - gitara kl. I/4przyg. Katarzyna Stępień
14Nadia Schülde-Jagiełło - fortepian kl. IV/6przyg. Barbara Weber
15Hubert Sosnowski - fortepian kl. IV/4 przyg. Jakub Kamiński
16klasa I cyklu 6-letniego"przyg. Marlena Barszczewska
Akompaniament: p. Edyta Waszak, p. Jakub Kamiński

Galeria foto z Koncertu "Świątecznego" - 17.12.2014 r.

W dniu 17.12.2014 r. (środa) o godz. 16:30 odbył się Koncert "Świąteczny" uczniów naszej Szkoły.

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości:

Lista uczniów wyróżniających się w nauce w I semestrze r.szk. 2014/2015 o średniej powyżej 4 + ( 19 pkt.)

L.p.
Nazwisko ucznia.
Klasa
Średnia ocen :
1
Beata Kornel
klasa I /6
: 5- (21,00 pkt.)
2
Fligiel Jolanta
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
3
Franek Karolina
klasa I /6
: 5- (21,00 pkt.)
4
Maćczak Adam
klasa I /6
5 (22,00 pkt.)
5
Piaseczna Ada
klasa I /6
5 (22,00 pkt.)
6
Przywara Maja
klasa I /6
5- (21,66 pkt.)
7
Stępień Maria
klasa I /6
: 5- (21,00 pkt.)
8
Tarka Dymitr
klasa I /6
4+ (20,66 pkt.)
9
Tranda Jagoda
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
10
Tranda Jakub
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
11
Banaszkiewicz Martyna
klasa II /6
: 5- (21,80 pkt.)
12
Chrzanowska Kinga
klasa II /6
4+ (20,75 pkt.)
13
Firaza Alicja
klasa II /6
5- (21,75 pkt.)
14
Iżel Weronika
klasa II /6
4+ (19,00 pkt.)
15
Mączkowska Barbara
klasa II /6
4+ (19,66 pkt.)
16
Skjold Barbara
klasa II /6
4+ (20,00 pkt.)
17
Tomaszewski Aleks
klasa II /6
4+ (20,33 pkt.)
18
Trębska Ewa
klasa II /6
5 (22,00 pkt.)
19
Urbańska Patrycja
klasa II /6
5 (22,00 pkt.)
20
Kaźmierczak Gabriela
klasa III /6
5- (21,25 pkt.)
21
Magielski Wiktor
klasa III /6
4+ (19,75 pkt.)
22
Sobczyński Daniel
klasa III /6
5 (22,66 pkt.)
23
Stasiak Wiktoria
klasa III /6
4+ (19,33 pkt.)
24
Tarka Gustaw
klasa III /6
4+ (20,00 pkt.)
25
Zając Barbara
klasa III /6
4+ (19,00 pkt.)
26
Bieniek Amelia
klasa IV /6
4+ (19,50 pkt.)
27
Bystrzycki Adam
klasa IV /6
4+ (20,50 pkt.)
28
Czerepińska Antonia
klasa IV /6
4+ (20,00 pkt.)
29
Marszałek Amelia
klasa IV /6
4+ (20,75 pkt.)
30
Nowicka Melody
klasa IV /6
4+ (20,25 pkt.)
31
Schűlde - Jagiełło Nadia
klasa IV /6
4+ (19,00 pkt.)
32
Sulgostowski Maciej
klasa IV /6
4+ (20,33 pkt.)
33
Wodziak Hubert
klasa IV /6
5 (22,66 pkt.)
34
Kamiński Adam
klasa V /6
4+ (19,00 pkt.)
35
Łyszczarz Dawid
klasa V /6
5- (21,00 pkt.)
36
Wasik Aleksandra
klasa V /6
5 (22,00 pkt.)
37
Zheng Artur
klasa VI/6
4+ (19,33 pkt.)
38
Zheng Edward
klasa VI/6
4+ (19,33 pkt.)
39
Graczyk Melania
klasa I/4
5- (21,33 pkt.)
40
Graczyk Maksymilian
klasa I/4
5- (21,33 pkt.)
41
Iżel Danuta
klasa I/4
4+ (19,00 pkt.)
42
Kuczewska Martyna
klasa I/4
5 (22,00 pkt.)
43
Maszka Patrycja
klasa I/4
4+ (19,66 pkt.)
44
Andrzejkowicz Aleksandra
klasa I/II/4
5- (21,33 pkt.)
45
Kais Michał
klasa I/II/4
5 (22,66 pkt.)
46
Kisiel - Bassendowski Filip
klasa I/II/4
4+ (20,00 pkt.)
47
Borowska Jolanta
klasa III/4
5+ (24,00 pkt.)
48
Borowski Robert
klasa III/4
5 (22,66 pkt.)
49
Józefowicz - Okonkwo Stefan
klasa III/4
5- (21,50 pkt.)
50
Świć Julianna
klasa III/4
4+ (20,00 pkt.)
51
Wojciech Jankowiak
klasa IV/4
: 5- (21,50 pkt.)
52
Sosnowski Hubert
klasa IV/4
4+ (19,00 pkt.
53
Ślązak Anna
klasa "0"
5 (23,00 pkt.)

Ocenę 5 + lub 6 otrzymali uczniowie:

L.p.
Nazwisko ucznia.
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen :
1
Daniel Sobczyński
klasa IV /6
gitara
5+ (24,00 pkt.)
2
Wodziak Hubert
klasa IV /6
kształcenie słuchu :
5+ (24,00 pkt.)
3
Borowska Jolanta
klasa III /4
kształcenie słuchu :
6 (25,00 pkt.)
audycje muzyczne:
6 (25,00 pkt.)
fortepian dodatkowy:
5+ (24,00 pkt.)
4
Borowski Robert
klasa III /4
audycje muzyczne:
6 (25,00 pkt.)
fortepian dodatkowy:
5+ (24,00 pkt.)
5
Józefowicz - Okonkwo Stefan
klasa III /4
audycje muzyczne:
5+ (24,00 pkt.)

Skala ocen:
Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.

Konkurs wiedzy o kompozytorach

W dniu 20 lutego 2015 r. odbył się Szkolny konkurs wiedzy na temat życia i twórczości kompozytorów w gmachu szkoły .

  1. I nagrodę otrzymał : Stefan Józefowicz-Okonkwo (skrzypce)
  2. II nagrodę otrzymali : Julianna Świć (fortepian) i Robert Borowski (flet).
  3. Nagrodę specjalną za rozpoznawanie utworów otrzymała: Aleksandra Wasik (fortepian).

XIV Prezentacje Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu

W dniach 13-14 marca 2015 r. ( piątek i sobota) Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Wł.Szpilmana wzięła udział
w IV Prezentacjach Miniatur Skrzypcowych dla klas I - IV cyklu 6-letniego w Sieradzu.

Organizatorami tej imprezy byli :
  1. Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
  2. oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Sieradzu.
  3. Każdy uczestnik wykonuje dwie dowolnie wybrane miniatury skrzypcowe.

Wykonawców oceniało jury:
  1. pod przewodnictwem prof. Magdaleny Szczepanowskiej z Uniwersytetu Muzycznego im. Fr. Chopina
    w Warszawie i Akademii Muzycznej w Krakowie
  2. oraz prof. Małgorzata Skorupa z Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Konkurs zakończył się przyznaniem nagród i wyróżnień.

W konkursie wzięli udział uczennice naszej szkoły:
  1. Barbara Mączkowska kl. II cyklu 6-letniego
  2. oraz Patrycja Urbańska kl. II cyklu 6-letniego.

     

Galeria fotografii z XIV Prezentacji
Miniatur Skrzypcowych w Sieradzu

W dniach 13-14 marca 2015 r. ( piątek i sobota) Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Wł.Szpilmana wzięła udział
w XIV Prezentacjach Miniatur Skrzypcowych dla klas I - IV cyklu 6-letniego w Sieradzu.

Przedstawiamy galerrie zdjęć z tej Uroczystości.

"Konkurs Solfeżowy" 2015 w Zgierzu

W dniu 20 marca 2015 r. ( piątek) w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu odbył się
Regionalny Konkurs Solfeżowy Szkół Muzycznych I stopnia.

W konkursie tym wzięli udział uczniowie naszej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi.

Nasza uczennica Jolanta Borowska zdobyła wyróżnienie.

Przedstawiamy galerię zdjęć z tej uroczystości

V Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Utworu Kompozytora Polskiego w Kutnie

W dniu 23 marca 2015 r (poniedziałek) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kutnie odbył się
V Międzywojewódzki Konkurs Wykonawstwa Utworu Kompozytora Polskiego .

Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi zgłosiła uczniów do udziału w tym Konkursie.

Każdy uczestnik wykonał jeden utwór kompozytora polskiego z dowolnej epoki.

 

V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej - 23.03.2015 r.

W dniu 23 marca 2015 r . ( poniedziałek ) odbył się " V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej".

W tym Konkursie wzieło udział 40 zespołów 2- i 3-osobowych.

Jury przyznało nagrody : I, II, III i wyróżnienie.

Publiczność przyznała : Nagrodę Publiczności.

P R O G R A M

GRUPA STARSZA

NR zespołu:
Skład zespołu kameralnego
Program
1
Jagoda TRANDA - fortepian kl. I/6
W.Witlin: "Dziadek Mróz"
Marysia STĘPIEŃ - fortepian kl. I/6
2
Melania GRACZYK - gitara kl. I/4
W.A.Mozart : "Polonez A-dur"
Maksymilian GRACZYK - flet kl. I/4
Paulina KOWALIK - gitara kl. III/4
3
Magdalena KUBIAK - fortepian kl. III/6
A.Diabelli : "Sonatina op. 149 nr 5
Aleksandra ANDRZEJKOWICZ - fortepian kl. II/4
4
Daniel SOBCZYŃSKI - gitara kl. III /6
M.Wysocki : "Kaktus"
Adam KAMIŃSKI - gitara kl. V/6
5
Nadia SCHŰLDE - JAGIEŁŁO - fortepian kl. IV/6
R.Schuman : "Walc"
Maciej SULGOSTOWSKI - fortepian kl.IV/6
6
Gabrysia KAŹMIERCZAK - fortepian kl. III/6
A.Troszel : "Dumka"
Aleksandra WASIK - fortepian kl. V/6
7
Wiktor MAGIELSKI - skrzypce kl. III /6
A.Janszynow : "Concertino op. 35 Allegro vivace
Robert BOROWSKI - fortepian dod. kl. III/4
8
Magdalena KUBIAK - fortepian kl. III/6
E.Grieg : "Tęsknota za krajem ojczystym"
Aleksandra ANDRZEJKOWICZ - fortepian kl. II/4
9
Amelia BIENIEK - gitara kl. IV/6
Melodia z filmu "Amelia"
Amelia MARSZAŁEK - gitara kl. IV/6
10
Melody NOWICKA - gitara kl. IV/6
Melodia ludowa : "Guitar boogie shuffle"
Nicolas NOWICKI - Studium
11
Maciej SULGOSTOWSKI - fortepian kl. IV/6
C.Gurlitt : "Pieśń jesienna"
Julianna ŚWIĆ - fortepian kl. III/4
12
Sara CHOJNACKA - skrzypce kl. IV/6
L.v. Beethoven : "Menuet G-dur"
Julianna ŚWIĆ - fortepian kl. III/4
14
Cyprian SELIGA - skrzypce kl. III/4
J.Brahms : "Walc G-dur"
Robert BOROWSKI - fortepian kl. III/4
15
Sebastyan ZOBER - skrzypce kl. I/II/4
W.Burmester : "Deutscher Tanz"
Julianna ŚWIĆ - fortepian kl. III/4
16
Natalia JAROSIŃSKA - skrzypce
F.Schubert : "Taniec"
Hubert WODZIAK - fortepian kl. IV/6
17
Jolanta BOROWSKA - flet kl. III/4
J.M. Hotteterre : "Rondo"
Robert BOROWSKI - flet kl. III/4
18
Stefan JÓZEFOWICZ - OKONKWO - skrzypce III/4
H.Wieniawski : "Dudziarz"
Hubert SOSNOWSKI - fortepian kl. IV/4
19
Wiktoria ROMANOWSKA - skrzypce kl. IV/4
A.Dvorak : "Humoreska"
Robert BOROWSKI - fortepian dod. kl. III/4
20
Dawid ŁYSZCZARZ - gitara kl. V/6
A.Vivaldi : "Preludium"
Michał KAIS - gitara kl. I/II/4
21
Robert BOROWSKI - skrzypce dod. kl. III/4
O.Rieding: "Koncert h-moll cz.I i III"
Jolanta BOROWSKA - fortepian dod. kl. III/4

Galeria foto z V Konkursu Kameralistyki Dziecięcej
- 23.03.2015 r.

W dniu 23 marca 2015 r . ( poniedziałek ) odbył się " V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej".

Przedstawiamy galerrie zdjęć z tej Uroczystości.

   

WYNIKI V KONKURSU KAMERALISTYKI DZIECIĘCEJ
- 23 marca 2015 r.

W dniu 23 marca 2015 r . ( poniedziałek ) odbył się " V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej".

W tym Konkursie wzieło udział 40 zespołów 2- i 3-osobowych.

Jury przyznało nagrody : I, II, III i wyróżnienie. Publiczność przyzna : Nagrodę Publiczności.

GRUPA STARSZA

Nagroda Zespól Wykonawcy
I NAGRODA: Zespół Nr 3 Magdalena KUBIAK - fortepian kl. III/6
Aleksandra ANDRZEJKOWICZ - fortepian kl. II/4
Zespół Nr 5 Daniel SOBCZYŃSKI - gitara kl. III/6
Adam KAMIŃSKI - gitara kl. V/6
Zespół Nr 10 Gabriela KAŹMIERCZAK - fortepian III/6
Aleksandra WASIK - fortepian kl. V6
Zespół Nr 17 Jolanta BOROWSKA - flet kl. III/4
Robert BOROWSKI - flet kl. III/4
Zespół Nr 20 Dawid ŁYSZCZARZ - gitara kl. V/6
Michał KAIS - gitara kl. I/4
II Nagroda Zespół Nr 1 Jagoda TRANDA - fortepian kl. I/6
Maria STĘPIEŃ - fortepian kl. I/6
Zespół Nt 2 Melania GRACZYK - gitara kl. I/4
Maksymilian GRACZYK - flet kl. I/4
Zespół Nr 7 Wiktor MAGIELSKI - skrzypce kl. III/6
Robert BOROWSKI - fortepian kl. III/4
Zespół Nr 14 Cyprian SELIGA - skrzypce kl. III/4
Robert BOROWSKI - fortepian kl. III/4
Zespół Nr 16 Natalia JAROSIŃSKA - skrzypce St.
Hubert WODZIAK - fortepian kl. IV/6
Zespół Nr 18 Stefan JÓZEFOWICZ - OKONKWO - skrzypce III/4
Hubert SOSNOWSKI - fortepian kl. IV/4
III Nagroda Zespół Nr 6 Nadia SCHŰLDE - JAGIEŁŁO - fortepian kl. IV/6 
Maciej SULGOSTOWSKI - fortepian kl. IV/6
Zespół Nr 8 Magdalena KUBIAK - fortepian kl. III/6
Aleksandra ANDRZEJKOWICZ - fortepian kl. II/4
Zespół Nr 9 Amelia BIENIEK - gitara kl. IV/6
Amelia MARSZAŁEK - gitara kl. IV/6
Zespół Nr 12 Sara CHOJNACKA - skrzypce kl. IV/6
ulianna ŚWIĆ - fortepian kl. III/4
Zespół Nr 15 Sebastyan ZOBER - skrzypce kl. I/4
Julianna ŚWIĆ - fortepian kl. III/4
Zespół Nr 19 Wiktoria ROMANOWSKA - skrzypce kl. IV/4
Robert BOROWSKI - fortepian kl. III/4
Wyróznienie Zespół Nr 4 Maciej SULGOSTOWSKI - fortepian kl. IV/6
Julianna ŚWIĆ - fortepian kl. III/4
Zespół Nr 11 Melody NOWICKA - gitara kl. IV/6
Nicolas NOWICKI - gitara Studium
Zespół Nr 217 Jolanta BOROWSKA - fortepiant kl. III/4
Robert BOROWSKI - skrzypcet kl. III/4
Nagroda Publiczności Zespół nr 5: Daniel SOBCZYŃSKI - gitara kl. III/6
i Adam KAMIŃSKI - gitara kl. V/6
Zespół nr 9: Amelia BIENIEK - gitara kl. IV/6
i Amelia MARSZAŁEK - gitara kl. IV/6

V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej - 24.03.2015 r

W dniu 24 marca 2015 r . ( wtorek ) odbył się " V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej".

W tym Konkursie wzięło udział 40 zespołów 2- i 3-osobowych.

Jury przyznało nagrody : I, II, III i wyróżnienie. Publiczność przyznała: Nagrodę Publiczności.

P R O G R A M

GRUPA MŁODSZA

NR zespołu:
Skład zespołu kameralnego
Program
1
Ada PIASECZNA - fortepian kl. I/6
J.Garścia : "Na fujarce"
Jolanta FLIGIEL - fortepian kl. I/6
2
Karolina FRANEK - gitara kl. I/6
P.Nuttal : "Old Banjo and Harfa"
Amelia HACHANI - gitara kl. I/6
3
Anna ŚLĄZAK - skrzypce kl. "0"
M.Wysocki : "Pajacyk"
Maja PRZYWARA - gitara kl. I/6
4
Kornel BETA - fortepian kl. I/6
Melodia ludowa: "Pieśń polska"
Jeremi BĄKOWSKI- fortepian
5
Barbara SKJOLD - fortepian kl. II/6
"Narodowa pieśń estońska"
Aleks TOMASZEWSKI - fortepian kl. II/6
6
Dymitr TARKA - fortepian kl. I/6
T.Kawczyński : "Polka wileńska op. 22 nr 1"
Gustaw TARKA - fortepian kl. III/6
7
Anna ŚLĄZAK - skrzypce kl. "0
P.Wójtowicz: "Pospieszna ciuchcia"
Barbara MĄCZKOWSKA - skrzypce kl. II/6
Patrycja URBAŃSKA - skrzypce kl. II/6
8
Wiktoria STĘPIEŃ - skrzypce kl. II/4
J.Ph. Rameau: "Rigaudon"
Martyna BANASZKIEWICZ - gitara kl. II/6
9
Maksymilian KRAJEWSKI - gitara kl. II /6
M.Wysocki : "Melodyjka"
Filip MAJCHRZAK - gitara kl. II/6
10
Alicja FIRAZA - gitara kl. II/6
P.Nuttal : "Song of the see"
Kinga CHRZANOWSKA - gitara kl. II/6
11
Ewa TRĘBSKA - fortepian kl. II/6
L.v. Beethoven : "Taniec niemiecki Nr 1"
Weronika IŻEL - fortepian kl. II/6
12
Gabrysia KAŹMIERCZAK - klarnet dod.kl. I r.nauki
A.Dvorak : "Taniec słowiański nr 9"
Wiktoria STASIAK - klarnet kl. III/6
14
Barbara ZAJĄC - skrzypce kl III/6
arr. S.J.Wallace: "Scottisch Real"
Aleks TOMASZEWSKI - fortepian kl. II/6
15
Zuzanna WŁODARCZYK - skrzypce kl. II/6
Ch.W.Gluck : "Wesoły korowód"
Jakub STĘPNIK - fortepian kl. III/6
16
Nebras ABTAN - gitara kl. III /6
M.Wysocki : "Kalamos"
Mateusz ADAMCZYK - gitara kl. IV/6
17
Wiktor MAGIELSKI - skrzypce kl. III /6
M.Wysocki : "Zima"
Wiktoria STASIAK - klarnet kl. III/6
Olivier AUGUSTYNIAK - gitara kl. IV/6
18
Danuta IŻEL - fortepian kl. I/4
R.Schuman : "O dalekiej krainie"
Aleksandra BYSTRZYCKA - fortepian dodatkowy
19
Maja GOCZAŁ - fortepian kl. III/6
L.v. Beethoven : "Taniec niemiecki Nr 2"
Jakub STĘPNIK - fortepian kl. III/6
20
Łucja BASSENDOWSKA-KISIEL - gitara kl.I /4
M.Wysocki : "Zabawka"
Filip BASSENDOWSKI-KISIEL - gitara kl.I /4
21
Oskar SKJOLD - skrzypce kl. V/6
J.Ph.Rameau : "Tamburyn"
Wojciech JANKOWIAK - fortepian dod. kl. IV/4

Galeria foto z V Konkursu
Kameralistyki Dziecięcej 24.03.2015 r.

W dniu 24 marca 2015 r . ( wtorek ) odbył się " V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej".

Przedstawiamy galerrie zdjęć z tej Uroczystości.

   

WYNIKI V KONKURSU KAMERALISTYKI DZIECIĘCEJ
- 24 marca 2015

W dniu 24 marca 2015 r . ( wtorek ) odbył się " V Konkurs Kameralistyki Dziecięcej".

W tym Konkursie wzięło udział 40 zespołów 2- i 3-osobowych.

Jury przyznało nagrody : I, II, III i wyróżnienie. Publiczność przyznała: Nagrodę Publiczności.

GRUPA MŁODSZA

Nagroda
Zespól
Wykonawcy
I Nagroda: Zespół Nr 3 Anna ŚLĄZAK - skrzypce kl. "0"
Maja PRZYWARA - gitara kl. I/6
Zespół Nr 6 Dymitr TARKA - fortepian kl. I/6
Gustaw TARKA - fortepian kl. III/6
Zespół Nr 7 Anna ŚLĄZAK - skrzypce kl. "0"
Barbara MĄCZKOWSKA - skrzypce kl. II/6
Patrycja URBAŃSKA - skrzypce kl. II/6
II Nagroda Zespół Nr 2 Karolina FRANEK - gitara kl. I/6
Amelia HACHANI - gitaran kl. I/6
Zespół Nr 4 Kornel BETA - fortepian kl. I/6
Jeremi BĄKOWSKI - fortepian kl. I
Zespół Nr 5 Barbara SKJOLD - fortepian kl. II/6
Aleks TOMASZEWSKI - fortepian kl. II/6
Zespół Nr 11 Ewa TRĘBSKA - fortepian kl. II/6
Weronika IŻEL - fortepian kl. II/6
Zespół Nr 12 Gabriela KAŹMIERCZAK - klarnet kl. III/6
Wiktoria STASIAK - klarnet kl. II/6
Zespół Nr 18 Maja GOCZAŁ - fortepian kl. III/6 
Jakub STĘPNIK - fortepian kl. III/6
Zespół Nr 19 Łucja BASSENDOWSKA - KISIEL - gitara kl. I/4
Filip BASSENDOWSKI - KISIEL - gitara kl. I/4
III Nagroda Zespół Nr 1 Ada PIASECZNA - fortepian kl. I/6
Jolanta FLIGIEL - fortepian kl. I/6
Zespół Nr 8 Wiktoria STĘPIEŃ - skrzypce kl. II/4
Martyna BANASZKIEWICZ- gitara kl. II/6
Zespół Nr 9 Maksymilian KRAJEWSKI - gitara kl. II/6
Filip MAJCHRZAK - gitara kl. II/6
Zespół Nr 10 Alicja FIRAZA - gitara kl. II/6
Kinga CHRZANOWSKA - gitara kl. II/6
Zespół Nr 14 Barbara ZAJĄC - skrzypce kl. III/6
Aleks TOMASZEWSKI - fortepian kl. II/6
Zespół Nr 15 Nebras ABTAN - gitara kl. III/6
Mateusz ADAMCZYK - gitara kl. IV/6
Zespół Nr 16 Wiktor MAGIELSKI - skrzypce kl. III/6
Wiktoria STASIAK - klarnet kl. III/6
Olivier AUGUSTYNIAK - gitara kl. IV/6
Wyróznienie Zespół Nr 20 Oskar SKJOLD - skrzypce kl. V/6
Wojciech JANKOWIAK - fortepian dod. kl. IV/4
Nagroda Publiczności Zespół nr 7: Anna ŚLĄZAK - skrzypce kl. "0"
Barbara MĄCZKOWSKA - skrzypce kl. II/6
i Patrycja URBAŃSKA - skrzypce kl.

Konkurs Piosenki o Łodzi - "Łódzkie Skrzydła"

W dniach 14 - 15 kwietnia 2015 r. odbył się Konkurs Piosenki o Łodzi "Łódzkie Skrzydła".

Uczniowie Społecznej Szkoły Muzycznej I st. im. Wł. Szpilmana w Łodzi otrzymali następujące nagrody :

Nagroda
Zespól
Wykonawcy
I Nagroda Zespół wokalny "Wiolinki w składzie : Alicja Firaza
Natalia Firaza
Agata Łukasik
Ada Piaseczna
Jolanta Fligiel
Kinga Chrzanowska
Aleksandra Wasik
Patrycja Urbańska
II Nagroda Trio w składzie: Kinga Chrzanowska
Aleksandra Wasik
Patrycja Urbańska
  Magdalena Barszczewska
III Nagroda   Ada Piaseczna
Amelia Hachani
Wyróznienie   Marta Pękala

Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędą się w dn. 9 czerwca 2015 r. w sali koncertowej Akademii Muzycznej
w Łodzi przy ul. Żubardzkiej.

Piosenka Premierowa pt. "Z pieskiem po Łodzi" (sł. i muz. Marlena Barszczewska) została wyróżniona i będzie nagrana
na płytę piosenek o Łodzi.

TVP Łódź - jubileusz 5 lecia Szkoły

Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi wzięła udział w programie "Dobry wieczór z Telewizją Łódź"
- który odbył się 16 kwietnia 2015 r. w gmachu Telewizji Łódź

     

   

Jubileusz 5-lecia Społecznej Szkoły Muzycznej
I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi

Uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 5-lecia naszej szkoły odbył się 21 kwietnia 2015 r. ( wtorek) w Sali Lustrzanej
Muzeum Miasta Łodzi (Pałac Poznańskich) przy ul. Ogrodowej 15.

W koncercie wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, także z recitalem wystąpi wykładowca
Akademii Muzycznej w Łodzi.

Patronat Honorowy nad koncertem objęli :
  1. Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska,
  2. Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska,
  3. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Małgorzata Omilanowska.

Współorganizatorem uroczystego koncertu jest Muzeum Miasta Łodzi.

Patronat medialny objęli: Dziennik Łódzki, TOYA, TVP 3, Radio-Łódź.

P R O G R A M

NR
Program:
Wykonawca
Przygotowanie
1
O.Rieding: "Koncert G-dur cz. III
Ania Ślązak - skrzypce kl. "0"
Janusz Karpiński
2
J.Garścia: "Zimowy ogród z sikorką"
Gabrysia Kaźmierczak - fortepian kl. III c.6 l.
Barbara Weber-Wilczyńska
3
N.Bakłanova: "Mazurek"
Basia Mączkowska - skrzypce kl. II c. 6 l.
Janusz Karpiński
4
M.Shak: "Kaktus"
Daniel Sobczyński - gitara kl. III c. 6 l.
Marek Wysocki
Adam Kamiński - gitara kl. V/6
5
F.Kűchler: "Concertino D-dur cz.III"
Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II c. 6 l.
Janusz Karpiński
6
W.Troszel: "Dumka" na 4 ręce
Gabrysia Kaźmierczak - fortepian kl.III c.6 l
Barbara Weber-Wilczyńska
Aleksandra Wasik - fortepian kl. V c. 6 l.
7
G.Ph.Telemann: Sonata C-dur cz.I "Cantabile"
Robert Borowski - flet kl. III c. 4 l.
Przemysław Wiśniewski
8
S.Rak: "Temptation of the Renaissance"
Dawid Łyszczarz - gitara kl. V c. 6 l.
Wiesław Kondraciuk
9
M.Glinka: "Wariacje a-moll"
Aleksandra Wasik - fortepian kl. V c. 6 l.
Barbara Weber-Wilczyńska
10
H.Wieniawski: "Dudziarz"
Stefan Józefowicz - Okonkwo - skrzypce kl.III c.4 l
Janusz Karpiński
11
G.Fr.Händel: Sonata C-dur op. 1 nr 7 cz. I "Larghetto"
Jolanta Borowska - flet kl. III c. 4 l.
Przemysław Wiśniewski
12
D.Szostakowicz: "Elegia"
Edward Zheng - fortepian kl. VI c. 6 l.
Barbara Weber-Wilczyńska
13
A.Giampieri: "Fantasia"
Wojciech Jankowiak - klarnet kl. IV c. 4 l.
Sylwia Karpińska-Majchrzak
14
J.Haydn: "II koncert G-dur cz.I"
Natalia Jarosińska - skrzypce kl. I
Janusz Karpiński
Akompaniament : Jakub Kamiński

NR
Program:
Wykonawca
Akompaniament
1
Fr. Chopin: "Nocturn Fis-dur" op.15 nr 2
S. Rachmaninow: "Preludium gis-moll" op.32 nr 12
Jakub Kamiński - fortepian - SSM I st.
2
S. Rachmaninow: "Vocalise"op.34 nr 14
Przemysław Wiśniewski - flet - SSM I st
Jakub Kamiński - SSM I st.
3
Fr. Chopin: "Fantazja f-moll" op. 49
Marcin Kawczyński - fortepian - AM Łódź

        

Marcin Kawczyński

.
Marcin Kawczyński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fortepianu profesor Anny Wesołowskiej-Firlej, pod kierunkiem której przygotowuje aktualnie pracę doktorską.

Po ukończeniu studiów został asystentem w Katedrze Kameralistyki Akademii Muzycznej oraz nauczycielem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Wieniawskiego w Łodzi.

Jako solista występował z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej, Legnicką Orkiestrą Symfoniczną ,br> i Radomską Orkiestrą Kameralną.

Jako kameralista towarzyszył artystom związanym z łódzkim środowiskiem muzycznym,
a także poznańskiemu Wieniawski Kwartet.

Brał udział w koncertach kameralnych w Filharmonii Narodowej oraz Centrum Sinfonia Varsovia. Akompaniował instrumentalistom podczas konkursów w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Pradze.

Otrzymał wyróżnienia za akompaniament podczas V Festiwalu Trębaczy w Kaliszu oraz III Międzynarodowego Cieszyńskiego Konkursu Skrzypcowego.

Aktualnie jest akompaniatorem Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi oraz prowadzi klasę fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu.

Uczestniczył w International Music Academy "Enharmonia" w Hiszpanii, pracując pod kierunkiem profesora Pawła Giliłowa.

Jakub Kamiński

Urodził się 3 maja 1989 r. w Łodzi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Szkole Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi pod kierunkiem Małgorzaty Szubert oraz Hanny Adamczyk.

Po przeniesieniu szkoły w inną rejonizację kontynuował naukę gry na fortepianie w Liceum OSM I i II st. im. Henryka Wieniawskiego pod kierunkiem Anny Juszczak.

Ze względu na osiągnięcia artystyczne przyznano mu indywidualny tok nauczania, aby umożliwić mu dalszy rozwój techniki pianistycznej i swobodniejszy udział w konkursach. Liceum muzyczne ukończył z wynikiem celującym z fortepianu.

W 2008 roku po zdanych egzaminach, rozpoczął studia licencjackie w klasie fortepianu Bogusława Wódki w Akademii Muzycznej im. G.K.Bacewiczów w Łodzi.

W czerwcu 2013 roku ukończył z wynikiem bardzo dobrym (23 pkt.) studia magisterskie w tejże Akademii.

Zamierza kształcić się dalej na studiach doktoranckich w Akademii Muzycznej w Łodzi.

W trakcie nauki brał udział w wielu przeglądach, konkursach oraz prestiżowych koncertach pianistycznych, w których zdobywał wyróżnienia ( Stalowa Wola, Toruń, Wrocław, Warszawa). Brał również udział w lekcjach pokazowych ze znanymi profesorami m.in. z T. Schebanową, P. Eflerem.

W II Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry w Łodzi oraz w XI Regionalnych Przesłuchaniach Pianistów w 2002 zdobył Wyróżnienie II stopnia.

Jest również laureatem II Nagrody w VI Konkursie Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu w 2002 roku. W 2006 roku zadebiutował jako solista wraz z orkiestrą na uroczystym koncercie w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina.

W 2007 roku zdobył I Nagrodę w XXXI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st. we Wrocławiu. W 2008 roku wystąpił w Filharmonii Łódzkiej w koncercie absolwentów szkół artystycznych, którzy osiągnęli oceny celujące w swoich dziedzinach kształcenia.

Podczas studiów w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi przez kilka ostatnich semestrów otrzymywał stypendium naukowe.

Obecnie dużo koncertuje występując z recitalami pianistycznymi w Europie (Francja, Portugalia, Holandia). Koncertuje również w Łodzi, w tym wielokrotnie w Muzeum Historii Miasta. Muzyka klasyczna jest Jego pasją i zamierza ją dalej rozwijać.

W Roku Chopinowskim miał okazję grać w Filharmonii Łódzkiej na koncercie dla delegacji Unii Europejskiej odwiedzającej m.in. Łódź. Udziela się również grając na imprezach charytatywnych, wspierając koncertami Studio Integracji, która zrzesza młodzież niepełnosprawną.

Od września 2013 roku jest nauczycielem fortepianu i akompaniamentu w Społecznej Szkole Muzycznej I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Zgierzu.

Przemysław Wiśniewski

Przemysław Wiśniewski, urodzony w Łodzi - edukację muzyczną rozpoczął w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Henryka Wieniawskiego w Łodzi, w której ukończył zarówno I jak i II stopień w klasie fletu Ewy Wypych.

Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w której w 2012 r. ukończył studia II stopnia w klasie fletu traverso dr hab. Magdaleny Pilch oraz w 2013 r. ukończył studia II stopnia w klasie fletu dr hab. Katarzyny Przybylskiej.

Obecnie jest studentem studiów doktoranckich w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Uczestnik licznych kursów i lekcji mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów takich, jak: Barthold Kuijken, Annie Laflamme, Brian Berryman, Janos Balint, Craig Goodman, Carlo Jans, Jean - Michel Tanguy, Barbara Gisler-Haase, Carlos Bruneel.

Współpracuje z zespołami : Harmonia Sacra, Orkiestra Historyczna, Wrocławska Orkiestra Barokowa.

Galeria zdjęć z obchodów 5-lecia Szkoły - 21.04.2015 r.

Uroczysty koncert z okazji Jubileuszu 5-lecia naszej szkoły odbył się 21 kwietnia 2015 r. ( wtorek) w Sali Lustrzanej
Muzeum Miasta Łodzi (Pałac Poznańskich) przy ul. Ogrodowej 15.

W koncercie wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, także z recitalem wystąpi wykładowca
Akademii Muzycznej w Łodzi.

Patronat Honorowy nad koncertem objęli :
  1. Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska,
  2. Wojewoda Łódzki Pani Jolanta Chełmińska,
  3. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Pani Małgorzata Omilanowska.

Współorganizatorem uroczystego koncertu jest Muzeum Miasta Łodzi.

Patronat medialny objęli: Dziennik Łódzki, TOYA, TVP 3, Radio-Łódź.

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości.

Duety - Brzeziny

W dniach 22 i 23 kwietnia 2015 r. ( sroda i czwartek) w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Brzezinach odbyły się
II Regionalne Konfrontacje Duetów Instrumentalnych Szkół Muzycznych I Stopnia.

Społeczną Szkołę Muzyczną I Stopnie im. Władysława Szpilmana w Łodzi reprezentowały nstp. uczennice:

  1. Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II/6
  2. oraz Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. III/6

Uczennice przygotowali : p.Janusz Karpiński oraz p.Wiesław Kondraciuk.

Patronat nad imprezą objął Wizytator Regionalny Centrum Edukacji Artystycznej.

Nasze uczennice zdobyły wyróznienie:

III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy - "VIVALDI 337"

W dniach 22 - 25 kwietnia 2015 r. odbył się III Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Vivaldi 337" organizowany przez
Szkolę Muzyczną I Stopnia w Wieliczce.

Społeczną Szkołę Muzyczną I Stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi reprezentowała uczennica
naszej szkoły - Patrycja Urbańska - skrzypce kl. III / 6.

Naszą uczennicę przygotował p.Janusz Karpiński.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 22 - 25 kwietnia 2015 r. w Sali Gotyckiej Zamku Żupnego w Wieliczce.

Jury konkursu powołane zostało na wniosek organizatorów przez Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej
w Warszawie.

 

Eliminacje - XVII Konkurs Chopinowski

W dniu 24 kwietnia 2015 r. ( piątek) Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi zorganizowała wyjazd
do Filharmonii w Warszawie na eliminacje do XVII Konkursu Chopinowskiego.

Uczniowie zwiedzili w tym dniu również Muzeum Narodowe w Warszawie.

Przedstawiamy galerię zdjęć z tej wyjazdu do Filharmonii w Warszawie.

Galeria fotografii z Muzeum Narodowego w Warszawie

W dniu 24 kwietnia 2015 r. ( piątek) Społeczna Szkoła Muzyczna I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi zorganizowała wyjazd
do Filharmonii w Warszawie na eliminacje do XVII Konkursu Chopinowskiego.

Uczniowie zwiedzili w tym dniu również Muzeum Narodowe w Warszawie. .

Przedstawiamy galerie\ę zdjęć z Muzeum Narodowego w Warszawie.

VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy w Zielonej Górze

W dniach 8 - 10 maja 2015 r. w Zielonej Górze odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy.

Organizatorem tego Konkursu była Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Zielonej Górze.

Występy uczestników oceniała Jury powołane przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Do konkursu przystąpił uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej I st. im. Wł.Szpilmana w Łodzi:
  1. Daniel Sobczyński - gitara kl. III/6 - przygotowanie: p.Marek Wysocki

 

Koncert Społecznej Szkoły Muzycznej I st.
im Władysława Szpilmana w Łodzi w UMŁ

W dniu 12.05.2015 r. w UML w Łodzi odbył sie uroczysty koncert uczniów naszej Szkoły

Przedstawiamy program tej uroczystości

PROGRAM

L.p.
Program
Wykonawca - instrument
Przygotowanie:
1 "Łódzka fontanna" zespół wokalny "Wiolinki" Marlena Barszczewska
2 M.Wysocki : "Kaktus" Daniel Sobczyński - gitara kl.III c.6-letni Marek Wysocki
Adam Kamiński - gitara kl. V c.6-letni
3 "Z pieskiem po Łodzi" Ada Piaseczna - kl. I c. 6-letni Marlena Barszczewska
4 P.Czajkowski: "Piosenka neapolitańska" Patrycja Urbańska - skrzypce kl.II c.6-letni Janusz Karpiński
Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II c.6-letn
5 Francisco Tarrega : "Estudio brillante" Dawid Łyszczarz - gitara kl. V c.6-letni Wiesław Kondraciuk
6 "Malowanki małej Łodzianki" Amelia Hachani - kl. I c. 6-letni Marlena Barszczewska
7 "Deszczowa piosenka" trio wokalne w składzie Marlena Barszczewska
Kinga Chrzanowska
Patrycja Urbańska
Aleksandra Wasik

Święto Ulicy Piotrkowskiej w Łodzi

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi wzięła udział w występie naszych uczniów z okazji Święta Ulicy Piotrkowskiej w dniu 30 maja 2015 r. (sobota) godz. 14,00 do Pasażu Rubinsteina.

Naszą szkołę reprezentowali :
  1. Magda Barszczewska : "Spacerownik w piosence"
  2. Ada Piaseczna: "Z pieskiem po Łodzi"
  3. Ada Piaseczna i Jola Fligiel: "Łódzkie podwórko"
  4. Patrycja Urbańska: "Rowerem po Łodzi"
  5. Amelia Hachani: "Malowanki małej łodzianki"
  6. Ola Wasik - Kinga Chrzanowska - Patrycja Urbańska : "Moja Łódź"
  7. Marta Pękala : "Moje miasto"

  

Koncert Charytatywny " Dla Kamili" - 31.05.2015 r.

W dniu 31. 05. 2015r. ( niedziela) o godz. 16:00 w Kościele Ojców Bernardynów w Łodzi, ul. Pankiewicza 15
( dawna Sporna) odbył się uroczysty Koncert Charytatywny "Dla Kamili".

Wystąpili
  1. Dariusz Kowalski - aktor Teatru Nowego w Łodzi
  2. Michał Mielczarek - solista Teatru Muzycznego w Łodzi
  3. Szymon Sobutkowski i Zofia Grzegorzewska - uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki
  4. Zuzia Miernik z Tatą - Zespół Szkól Muzycznych im. St. Moniuszki
  5. Julka Kowalska - mażoretka
  6. Zuzia, Rafał i Władek z łódzkiego Gastronomika
  7. Weronika i Laura Szyszka, Michał Bielecki, Wojciech Golasiński - uczniowie SP Nr 58 im. M. Wańkowicza
  8. dzieci ze Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. W. Szpilmana
  9. solistki Zespołu Piosenki i Tańca Pędziwiatry
Koncert poprowadzili
  1. dziennikarz muzyczny Janusz Janyst i Anna Iwicka-Okońska

Cały dochód z koncertu (dobrowolne datki) zostanie przeznaczony
dla chorej pedagog szkolnej

Organizatorzy: Ojcowie Bernardyni i przyjaciele Kamilli

Galeria foto z koncertu charytatywnego - 31.05.2015

W dniu 31. 05. 2015r. ( niedziela) o godz. 16:00 w Kościele Ojców Bernardynów w Łodzi, ul. Pankiewicza 15
( dawna Sporna) odbył się uroczysty Koncert Charytatywny "Dla Kamili".

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości

Koncert "Święto Rodziny" - 02.06.2015 r.

W dniu 2 czerwca 2015 roku ( wtorek) o godzinie 16:30 odbył się się uroczysty koncert "Święro Rodziny"
w Auli w gmachu szkoły, przy ul. Wileńskiej 22a. w Łodzi.

PROGRAM

L.p.
Program
Wykonawca - instrument
Przygotowanie:
1 "Jesteś Mamą" Patrycja Urbańska Marlena Barszczewska
2 "Motylki" Marysia Stępień Marlena Barszczewska
Jagoda Tranda
3 M.Wysocki : "Pajacyk" Maja Przywara - gitara kl. I/6 Marek Wysocki
Anna Ślązak - skrzypce kl. "0"
4 K.Druszkiewicz: "Bajeczka o Czarnych Murzynkach" Jagoda Tranda - fortepian kl. I/6 Barbara Weber
5 A.Tansman : "Gram dla mamy" Marysia Stępień - fortepian kl. I/6 Barbara Weber
6 D.Obijalska: "Turlaj się, piłeczko" Martyna Banaszkiewicz - skrzypce 1 rok nauki Janusz Karpiński
7 D.Kabalewski: "Clowny" Ania Ślązak - skrzypce kl. "0" Janusz Karpiński
8 A.Brzozowski: "Zabawa na łące" Maciej Suwała - klarnet kl. I/6 Sylwia Karpińska - Majchrzak
9 A.Brzozowski : "Gwiazdka" Gabrysia Kaźmierczak - klarnet 1-szy rok nauki Sylwia Karpińska - Majchrzak
10 "Mały odkrywca" Alicja Firaza Marlena Barszczewska
11 "Najmniejsza piosenka" Martyna Banaszkiewicz Marlena Barszczewska
12 M.Carcassi : "Andantino" Karolina Franek - gitara kl. I/6 Wiesław Kondraciuk
13 H.Germer : "Etiuda C-dur" Ewa Trębska - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
14 F.Carulli: "Andante" Alicja Firaza - gitara kl. II/6 Wiesław Kondraciuk
15 T.Stachak: "Milonga" Martyna Banaszkiewicz - gitara kl. II/6 Wiesław Kondraciuk
16 H.Germer: "Etiuda C-dur" Aleks Tomaszewski - fortepian kl. II/6 Barbara Weber
17 "Okulary" Maja Przywara Marlena Barszczewska
Marysia Stępień
Jagoda Tranda
18 "Cenna niespodzianka" Amelia Hachani Marlena Barszczewska
19 T.Stachak: "Leśne skrzaty" Melania Graczyk - gitara kl. I/4 Anita Bekier
20 G.Ph.Teleman: "Partita nr 2 cz.I " Maksymilian Graczyk - flet kl. I/4 Przemysław Wiśniewski
21 S.Majkapar : "W ogródku" Gustaw Tarka - fortepian kl. III/6 Tadeusz Kawczyński
22 P.Czajkowski : "Piosenka neapolitańska" Barbara Zając - skrzypce kl. III/6 Janusz Karpiński
23 G.Ph. Telamann: "Gawotte" Wiktoria Stasiak - klarnet kl. III/6 Sylwia Karpińska - Majchrzak
24 M.Wysocki : "Zabawka" Łucja Bassendowska - Kisiel gitara kl. I/4 Marek Wysocki
Filip Bassendowski - Kisiel gitara kl. I/4
25 C.Gurlitt : "Sonatina a-moll cz.III" Jakub Stępnik - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
26 "Uwerturowa piosenka" Kinga Chrzanowska Marlena Barszczewska
27 "Koronkowa lambada" Aleksandra Wasik Marlena Barszczewska
28 J.S.Bach: "Menuet G-dur" Gabrysia Kaźmierczak - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
29 M.Matuszewski: "Mały czardasz" Patrycja Urbańska - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
30 M.Wysocki : "Kaktus" Daniel Sobczyński - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
Adam Kamiński - gitara kl. V/6
31 M.Glinka : "Wariacje a-moll" Aleksandra Wasik - fortepian kl. V/6 Barbara Weber
32 J.Brahms: "Taniec węgierski nr 1" Stefan Józefowicz - Okonkwo - skrzypce kl. III/4 Dorota Karpińska
Akompaniuje: p. Edyta Waszak i p. Jakub Kamiński.

Galeria Foto z koncertu "Święto Rodziny" - 02.06.2015 r.

W dniu 2 czerwca 2015 roku ( wtorek) o godzinie 16:30 odbył się się uroczysty koncert "Święro Rodziny" w Auli
w gmachu szkoły, przy ul. Wileńskiej 22a. w Łodzi.

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości

Lista uczniów wyróżniających się w nauce
w r.szk. 2014/2015 o średniej powyżej 4 + ( 19 pkt.)

L.p.
Nazwisko ucznia
Klasa
Średnia ocen
1
Beta Kornel
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
2
Fligiel Jolanta
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
3
Franek Karolina
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
4
Hachani Amelia
klasa I /6
5- (21,75 pkt.)
5
Maćczak Adam
klasa I /6
5 (22,66 pkt.)
6
Piaseczna Ada
klasa I /6
5 (22,00 pkt.)
7
Przywara Maja
klasa I /6
5- (21,66 pkt.)
8
Stępień Maria
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
9
Suwała Maciej
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
10
Tarka Dymitr
klasa I /6
4+ (20,66 pkt.)
11
Tranda Jagoda
klasa I /6
5- (21,00 pkt.)
12
Tranda Jakub
klasa I /6
4+ (20,50 pkt.)
13
Banaszkiewicz Martyna
klasa II /6
5- (22,00 pkt.)
14
Chrzanowska Kinga
klasa II /6
4+ (20,75 pkt.)
15
Firaza Alicja
klasa II /6
5- (21,50 pkt.)
16
Iżel Weronika
klasa II /6
4+ (19,66 pkt.)
17
Mączkowska Barbara
klasa II /6
4+ (20,66 pkt.)
18
Skjold Barbara
klasa II /6
4+ (20,33 pkt.)
19
Tomaszewski Aleks
klasa II /6
5- (21,66 pkt.)
20
Trębska Ewa
klasa II /6
5 (23,00 pkt.)
21
Urbańska Patrycja
klasa II /6
5 (23,25 pkt.)
22
Kaźmierczak Gabriela
klasa III /6
5 (22,50 pkt.)
23
Kubiak Magdalena
klasa III /6
4+ (20,66 pkt.)
24
Magielski Wiktor
klasa III /6
4+ (19,50 pkt.)
25
Sobczyński Daniel
klasa III /6
5 (23,66 pkt.)
26
Stasiak Wiktoria
klasa III /6
4+ (19,33 pkt.)
27
Zając Barbara
klasa III /6
5- (21,00 pkt.)
28
Bieniek Amelia
klasa IV /6
4+ (20,50 pkt.)
29
Marszałek Amelia
klasa IV /6
4+ (20,25 pkt.)
30
Nowicka Melody
klasa IV /6
5- (21,00 pkt.)
31
Sulgostowski Maciej
klasa IV /6
5- (21,33 pkt.)
32
Wodziak Hubert
klasa IV /6
5 (23,00 pkt.)
33
Kamiński Adam
klasa V /6
4+ (19,50 pkt.)
34
Łyszczarz Dawid
klasa V /6
5 (23,00 pkt.)
35
Wasik Aleksandra
klasa V /6
5 (23,25 pkt.)
36
Zheng Edward
klasa VI/6
5- (21,66 pkt.)
37
Graczyk Melania
klasa I/4
5- (21,33 pkt.)
38
Graczyk Maksymilian
klasa I/4
5- (21,33 pkt.)
39
Iżel Danuta
klasa I/4
4+ (19,50 pkt.)
40
Kuczewska Martyna
klasa I/4
5 (23,00 pkt.)
41
Kolecki Filip
klasa I/4
4+ (20,50 pkt.)
42
Bassendowski - Kisiel Filip
klasa II/4
5- (21,00 pkt.)
43
Andrzejkowicz Aleksandra
klasa II/4
5- (21,66 pkt.)
44
Kais Michał
klasa II/4
5 (23,00 pkt.)
45
Zober Sebastyan
klasa II/4
4+ (20,33 pkt.)
46
Borowska Jolanta
klasa III/4
5+ (24,50 pkt.)
47
Borowski Robert
klasa III/4
5+ (23,75 pkt.)
48
Józefowicz - Okonkwo Stefan
klasa III/4
5 (22,25 pkt.)
49
Wojciech Jankowiak
klasa IV/4
5- (21,75 pkt.)
50
Sosnowski Hubert
klasa IV/4
5- (21,00 pkt.)

Ocenę 5 + lub 6 otrzymali uczniowie:

L.p.
Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
1Urbańska Patrycja klasa II /6skrzypce 6 (25,00 pkt.)
2Kaźmierczak Gabrysia klasa III /6 kształcenie słuchu 5+ (24,00 pkt.)
3Sobczyński Daniel klasa III /6 gitara: 6 (25,00 pkt.)
kształcenie słuchu 6 (25,00 pkt.)
4Wodziak Hubert klasa IV /6 kształcenie słuchu 6 (25,00 pkt.)
5Łyszczarz Dawid klasa V /6 gitara 6 (25,00 pkt.)
6Wasik Aleksandra klasa V /6 zespół wokalny 5+ (24,00 pkt.)
7Borowska Jolanta klasa III /4 kształcenie słuchu 6 (25,00 pkt.)
audycje muzyczne 6 (25,00 pkt.)
flet: 6 (25,00 pkt.)
8Borowski Robert klasa III /4 audycje muzyczne 6 (25,00 pkt.)
9Józefowicz - Okonkwo Stefan klasa III /4 audycje muzyczne: 5+ (24,00 pkt.)
10 Kais Michał klasa II /4 audycje muzyczne: 5+ (24,00 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.