Kronika

                     

Kronika Społecznej Szkoły Muzycznej I Stopnia
im. Władysława Szpilmana w Łodzi

Społeczna Szkoła Muzyczna I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi uzyskała wpis do ewidencji szkół artystycznych, prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w dniu 23 sierpnia 2010 r.,
pod nr.: 549/10/2010

Społeczna Szkoła Muzyczna im. Władysława Szpilmana w Łodzi posiada uprawnienia szkoły publicznej nadane Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nr DSA-WOP.IS-802/4/11 DEK/35800/2011/IS

Rok szkolny 2019 / 2020

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dnia 14 października 2019 r. Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodził Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Rozdanie nagród nauczycielom z regionu łódzkiego miało miejsce w Sali Kameralnej Filharmonii Łódzkiej.

Z tej to też okazji wystąpili z koncertem uczniowie Społecznej Szkoła Muzyczna I st. im.Wł.Szpilmana w Łodzi.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a Urzędowi Marszałkowskiemu dziękujemy za zaproszenie nas do udziału w tym koncercie.

  

Galeria foto - Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dnia 14 października 2019 r. Dzień Edukacji Narodowej uroczyście obchodził Urząd Marszałkowski w Łodzi.

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości:

        

        

Koncert "Szkoła-Miastu" - 14.11.2019 r.

W dniu 14 listopada 2019 r. o godz.: 17:00 (czwartek) odbył się koncert z cyklu "Szkoła-Miastu" w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury przy ul.Traugutta 18.

Współorganizatorem koncertu jest ŁDK.

       

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !!!

Przedstawiamy program tego koncertu:

PROGRAM

L.p. ProgramWykonawcaPrzygotowanie
1A.Sperontes : "Starodawna piosenka"Jaś Sender - fortepian kl. II/6 Joanna Jaśkiewicz
2Melodia hiszpańska: "Malaguenas" Jakub Ślązak - gitara kl. I/6 Maciej Glugla
3F.Rybicki : "Wietrzyk" Staś Pęzik - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
4 D.Obijalska : "Pospieszna ciuchcia" Antonina Trykacz - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
5 A.Sperontes : "Starodawna piosenka" Alan Kapitułka-Morawski - fortepian kl. I/4 Barbara Weber
6 A.Tansmann : "Gram dla mamy" Krzyś Jach - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
7D.Obijalska : "Turlaj się, piłeczko" Laura Eljasz - skrzypce kl. II/6Janusz Karpiński
8 D.Kabalewski : "Galop" Kasia Malczewska - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
9H.Germer: "Etiuda C-dur" Emilia Dobrska - fortepian kl. III/6 Barbara Weber
10 L.v.Beethoven : "Sonatina G-dur cz.I" Maja Bielińska - fortepian kl. III/6 Anna Chowaniec
11 N.Bakłanowa : "Korowód" Julia Rosiak - flet kl. IV/6 Patrycja Zielińska
12C.Debussy : "Mały Murzynek" Natalia Zalewska - flet kl. IV/6 Patrycja Zielińska
13C.Czerny : "Etiuda F-dur"Krzyś Zgoda - fortepian kl. IIV/6 Barbara Weber
14S.Prószyński : "Kołysanka" Patryk Chmielecki - fortepian kl. I/4 Anna Chowaniec
15 F.Carulli : "Andantino"Wojciech Sowiński - gitara kl. IV/6 Marek Wysocki
16J.B.Duvernoy: "Etiuda a-moll" Natalia Pożycka - fortepian kl. II/4 Joanna Jaśkiewicz
17M.Shak : "Etiuda nr 7" Laura Kacak - gitara kl. II/4 Marek Wysocki
18L.Weiner : "Taniec lisa" Weronika Jankowska - flet kl. V/6 Patrycja Zielińska
19 F.Gossec : "Gawot" Agata Łukasik - flet kl. V/6 Patrycja Zielińska
20L.Bas : "Jesienne liście na wietrze" Oskar Wasilewski - fortepian kl. III/4 Joanna Jaśkiewicz
21 F.Carulli : "Andantino" Joanna Sochacka - gitara kl. IV/6 Maciej Glugla
22 C.Saint-Saëns : "Łabędź" Kornel Beta - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
23 J.S.Bach : "Inwencja a-moll nr 13" Paulina Kasprzyk - fortepian kl. IV/4 Barbara Weber
24Giulio Caccini : "Ave Maria" Anna Ślązak - skrzypce kl. V/6 Janusz Karpiński
25 M.Moszkowski : "Taniec hiszpański" Agata Majtczak - flet Studium Patrycja Zielińska
Akompaniament: p.Anna Chowaniec,
p.Joanna Jaśkiewicz

Galeria foto z koncertu "Szkoła-Miastu" - 14.11.2019 r.

W dniu 14 listopada 2019 r. o godz.: 17:00 ( czwartek) odbył się koncert z cyklu "Szkoła-Miastu" w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury przy ul.Traugutta 18.

Współorganizatorem koncertu był ŁDK.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych !!!

       

       

       

       

     

V Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej
"Wirtuoz 2019"

W dniun 7 grudnia 019 r. w Łęczycy odbył się V Regionalny Konkurs Interpretacji Muzycznej "Wirtuoz 2019".

Celem konkursu było umożliwienie młodym muzykom prezentacji swoich osiągnięć artystycznych, porównanie umiejętności uczniów i wymiana doświadczeń.

Przesłuchania odbywały się w 3-ch kategoriach:
  1. - od 6 do 9 lat,
  2. - od 10 do 13 lat,
  3. - od 14 do 18 lat.

Nasza uczennica Anna Ślązak z V klasy skrzypiec cyklu 6-letniego zdobyła Wyróżnienie.

Uczennicę przygotował p.Janusz Karpiński.

GRATULUJEMY!!!

Koncert "Świąteczny" w przedszkolu 2019

W dniu 10.12.2019 r. ( wtorek) o godz. 09:45 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Przedszkolu

           
Przedstawiamy listę uczestników tej uroczystości:

Lista uczestników

Wykonawca Instrument / Klasa
Aleksander Bukarewicz śpiew,
Marika Jurkiewicz gitara,
Piotr Dziewicki gitara,
Krzysztof Jach fortepian,
Patrycja Zielińska flet,
Izabela Sochacka fortepian,
Magdalena Barszczewska skrzypce.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu !!!

Galeria foto z Koncertu Świątecznego w przedszkolu 2019

W dniu 10.12.2019 r. ( wtorek) o godz. 09:45 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Przedszkolu

Przedstawiamy gelerię fotografii z tej uroczystości

       

       

Koncert "Świąteczny" - 11.12.2019 r.

W dniu 11.12.2019 r. ( Środa) o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu naszej szkoły muzycznej

       

Przedstawiamy listę uczestników tej uroczystości:

Lista uczestników

Wykonawca Instrument / Klasa
Chór szkolny,
Olgierd Kraszewski gitara   kl.I/6,
Oliwier Kraszewski, gitara   kl.I/6,
Piotr Salacha gitara   kl.I/6,
Anna Kwaczyńskafortepian   kl.I/6,
Paulina Szynczewska fortepian   kl.II/6,
Filip Sulma flet   kl.I/6
Anna Kuca fortepian   kl.I/6,
Mateusz Podlaszczuk fortepian  kl.I/6,
Julia Woźniak fortepian  kl.I/6,
Michalina Skarbek fortepian  kl.I/6,
Józefa Krekoraflet  kl.I/6,
Attlila Mete fortepian   kl.I/6,
Iga Domogalska flet  kl.I/6,
Roch Pniak skrzypce   kl.II/6,
Wiktoria Miller fortepian   kl.II/6,
Leon Jaworski fortepian   kl.II/6,
Pola Piwońska gitara  kl.II/6,
Janina Nowaczyńska gitara  kl.II/6,
Katarzyna Malczewska skrzypce   kl.II/6,
Maria Makowskafortepian   kl.II/6,
Julia Jander fortepian   kl.II/6,
Hanna Kupis skrzypce  kl. II/6,
Jan Nowaczyński skrzypce   kl.II/6,
Stanisław Rek gitara kl.II/6,
Kamil Kaźmierczak gitara   kl.II/6,
Martyna Kupis gitara   kl.I/6,
Ignacy Gawin gitara  kl.I/6,
Zofia Bolanowska gitara   kl.I/6,
Laura Eljasz skrzypce  kl.II/6,
Tymon Czader gitara   kl.II/4,
Kinga Mes fortepian  kl.II/6,
Jakub Szumielagitara   kl.II/4,
Lena Pawlak gitara   kl.II/4,
Aleksander Wożniak fortepian   kl.II/4,
Antoni Adryanowski gitara gitara   kl.II/4,
Joanna Szczepaniak skrzypce  kl.II/4,
Oliwia Szczepaniak skrzypce  kl.II/4.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu !!!

Galeria foto - Koncert Świąteczny - 11.12.2019

W dniu 11.12.2019 r. ( Środa) o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu naszej szkoły muzycznej

Przedstawiamy gelerię fotografii z tej uroczystości:

       

       

       

       

       

       

Koncert "Świąteczny" - 12.12.2019 r.

W dniu 12.12.2019 r. ( czwartek) o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu naszej szkoły muzycznej

       

Przedstawiamy listę uczestników tej uroczystości:

Lista uczestników

Wykonawca Instrument / Klasa
Aleksander Bukarewicz fortepian   kl. III/6,
Gabriela Plota flet   kl. I/6,
Izabela Sochacka fortepian   kl. I/6,
Jakub Ślązakgitara  kl. I/6,
Maja Bielińskafortepian  kl. III/6,
Weronika Bogusz skrzypce  kl. I/4,
Maria Widziszewska fortepian  kl. I/4,
Konrad Walczak fortepian  kl. I/4,
Alan Kapitułka-Morawskifortepian  kl. I/4,
Magdalena Chomątek skrzypce   kl. II/4,
Maria Marszałek flet  kl. II/4,
Natalia Pożycka fortepian   kl. II/4,
Joachim Prociówgitara  kl. III/6,
Maksymilian Cichalewski skrzypce  kl. III/6,
Julia Rosiak flet kl. IV/6,
Zoe Bratenstein-Góreckafortepian  kl. III/4,
Joanna Sochacka gitara   kl. IV/6,
Anna Ślążak skrzypce kl. V/6,
Maja Przywaragitara  kl. VI/6,
Karolina Franek gitara  kl. VI/6,
Paulina Kasprzyk fortepian  kl. IV/4,
Barbara Mączkowska skrzypce  kl. VI/6,
Adam Maćczakgitara kl.VI/6,
Kinga Chrzanowska gitara  kl.IV/4,
Agata Majtczak flet  kl. VI/6.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu !!!

Galeria foto "Koncert Świąteczny" - 12.12.2019

W dniu 12.12.2019 r. ( czwartek) o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu naszej szkoły muzycznej

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości:

       

       

       ,

       

       

       

     

Koncert "Świąteczny" - 13.12.2019 r.

W dniu 13.12.2019 r. ( piątek) o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu naszej szkoły muzycznej

     

Przedstawiamy listę uczestników tej uroczystości:

Lista uczestników

Wykonawca Instrument / Klasa
Chór szkolny,
Wojciech Surmaskrzypce   kl. I/6,
Aleksander Kornatowski gitara  kl. I/6,
Adam Maciejewski fortepian kl.I/6,
Stanisław Pęzikfortepian  kl. II/6,
Hanna Kwiatkowska skrzypce   kl. II/6,
Antonina Trykacz skrzypce  kl.II/6,
Helena Jóźwicka gitara  kl. II/6,
Jan Senderfortepian  kl. II/6,
Amelia Środa fortepian   kl.I/4,
Patryk Chmieliecki fortepian  kl. I/4,
Joanna Wrzesińska fortepian   kl. III/6,
Krzysztof Jach fortepian  kl. III/6,
Maja Bielińska fortepian   kl. III/6,
Emilia Dobrska fortepian  kl. III/6,
Wojciech Dobrski skrzypce   kl. VI/6,
Krzysztof Zgoda fortepian   kl.IV/6,
Oskar Hołysfortepian kl.III/4,
Aleksander Bukarewiczfortepian  kl. III/6,
Natalia Zalewskaflet   kl.IV/6,
Tymoteusz Kwiatkowski fortepian kl.IV/4,
Agata Łukasik flet kl.V/6,
Weronika Jankowska flet kl.V/6,
Maciej Sulgostowski fortepian.  Studium Instrumentalne

Wszystkim wykonawcom gratulujemy udanego występu !!!

Galeria foto - Koncert Świąteczny - 13.12.2019

W dniu 13.12.2019 r. ( piątek) o godz. 16:30 odbył się koncert świąteczny pt. "Święta, święta..." w Auli, w gmachu naszej szkoły muzycznej

Przedstawiamy galerię fotografii z tej uroczystości:

       

       

       

       

       

       

       

Lista uczniów wyrożniających się w nauce

w I semestrze r.szk. 2019/2020 o średniej powyżej 4 + (19 pkt.)

Nazwisko i imię ucznia
Klasa
Średnia ocen
Kornatowski Aleksander klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Maciejewski Adam klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Sochacka Izabela klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Surma Wojciech klasa I/6 4+ (20,33 pkt.)
Ślązak Jakub klasa I/6 5- (21,66 pkt.)
Bieniek Aleksander klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Bolanowska Zofia klasa I/6 4+ (20,50 pkt.)
Gawin Ignacy klasa I/64+ (20,00 pkt.)
Kraszewski Oliwier klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Kraszewski Olgierdklasa I/65- (21,00 pkt.)
Krekora Józefa klasa I/6 5- (21,33 pkt.)
Kuca Anna klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Kupis Martyna klasa I/6 4+ (20,66 pkt.)
Kwaczyńska Anna klasa I/65 (22,00 pkt.)
Makowska Helena klasa I/6 4+ (19,33 pkt.)
Mete Attila klasa I/65 (22,00 pkt.)
Michalak Radosław klasa I/6 4+ (20,75 pkt.)
Pawlicka-Głąbała Lena klasa I/6 5- (21,25 pkt.)
Podlaszczuk Mateusza klasa I/6 4+ (20,75 pkt.)
Puzio Łucja klasa I/6 4+ (20,33 pkt.)
Szulżycki Filip klasa I/6 4+ (20,33 pkt.)
Woźniak Julia klasa I/65- (21,00 pkt.) 
Cichalewski Aleksander klasa II/6 4+ (20,33 pkt.)
Jóźwicka Helena klasa II/6 5 (22,33 pkt.)
Pęzik Stanisław klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Sender Jan klasa II/6 4+ (20,33 pkt.)
Trykacz Antonina klasa II/6 4+ (20,00 pkt.)
Eljasz Laura klasa II/6 5- (21,75 pkt.)
Jander Julia klasa II/6 5- (21,75 pkt.)
Kupis Hanna klasa II/6 4+ (20,25 pkt.)
Makowska Maria klasa II/6 4+ (19,75 pkt.)
Malczewska Katarzyna klasa II/6 5- (21,33 pkt.)
Miller Wiktoria klasa II/6 5- (21,25 pkt.)
Nowaczyńska Janina klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Nowaczyński Jan klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Piwońska Pola klasa II/6 4+ (19,75 pkt.)
Pniak Roch klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Rek Stanisław klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Skarbek Michalina klasa II/6 4+ (20,33 pkt.)
Szynczewska Paulina klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Bielińska Maja klasa III/6 5 (22,25 pkt.)
Bukarewicz Aleksander klasa III/6 5- (21,25 pkt.)
Cichalewski Maksymilian klasa III/6 4+ (20,33 pkt.)
Jach Krzysztof klasa III/6 4+ (20,33 pkt.)
Dobrska Emilia klasa III/6 5- (21,66 pkt.)
Łużny Marcel klasa III/6 4+ (19,33 pkt.)
Rosiak Julia klasa IV/6 5- (21,33 pkt.)
Sochacka Joanna klasa IV/6 4+ (19,00 pkt.) 
Sowiński Wojciech klasa IV/6 5 (22,33 pkt.)
Zalewska Natalia klasa IV/6 4+ (19,40 pkt.)
Zgoda Krzysztof klasa IV/6 4+ (20,50 pkt.)
Ślązak Anna klasa V/6 5 (22,50 pkt.)
Dobrski Wojciech klasa VI/6 4+ (19,00 pkt.)
Franek Karolina klasa VI/65- (21,50 pkt.)
Maćczak Adam klasa VI/6 4+ (19,75 pkt.)
Przywara Maja klasa VI/6 5 (22,50 pkt.)
Kapitułka - Morawski Alan klasa I/4 5- (21,50 pkt.)
Bogusz Weronika klasa I/4 4+ (20,50 pkt.)
Chmielecki Patryk klasa I/4 5 (22,00 pkt.)
Walczak Konrad klasa I/4 4+ (19,00 pkt.)
Chomątek Magdalena klasa II/4 4+ (20,25 pkt.)
Kacak Laura klasa II/4 4+ (20,20 pkt.)
Pożycka Natalia klasa II/4 5- (21,33 pkt.)
Adryanowski Antoni klasa II/4 4+ (20,33 pkt.)
Czader Tymon klasa II/4 4+ (20,00 pkt.)
Pawlak Lena klasa II/4 5 (22,00 pkt.)
Szczepaniak Oliwia klasa II/4 4+ (20,66 pkt.)
Szczepaniak Joanna klasa II/4 4+ (20,00 pkt.)
Szumiela Jakub klasa II/4 4+ (20,00 pkt.)
Woźniak Aleksander klasa II/4 4+ (19,00 pkt.)
Bratenstein-Górecka Zoe klasa III/4 4+ (19,00 pkt.)
Hołys Oskar klasa III/4 4+ (20,50 pkt.)
Wasilewski Oskar klasa III/4 5- (21,00 pkt.)
Chrzanowska Kinga klasa IV/4 4+ (19,00 pkt.)
Kasprzyk Paulina klasa IV/4 5- (21,33 pkt.)
Bogusiak Ksenia Studium Instrumentalne 5- (21,00 pkt.)
Belpaire Jasper Studium Instrumentalne 5- (21,00 pkt.)
Majtczak Agata Studium Instrumentalne 5 (22,00 pkt.)
Magielski Wiktor Studium Instrumentalne 5- (21,00 pkt.)
Marszałek Stanisław Studium Instrumentalne 5 (23,00 pkt.)
Marszałek Marta Studium Instrumentalne 5 (22,00 pkt.)
Mikołajewska Magdalena Studium Instrumentalne 5- (21,00 pkt.)
Olszewska Anna Studium Instrumentalne 5- (21,00 pkt.)
Mączkowska Barbara Studium Instrumentalne 5 (22,00 pkt.)
Sulgostowski Maciej Studium Instrumentalne 5- (21,00 pkt.)

Ocenę 5 + (24 pkt. ) otrzymali uczniowie:

Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
Franek Karolina Studium Instrumentalne chór 5+ (24 pkt.)
Maląg Aleksander Studium Instrumentalne chór 5+ (24 pkt.)
Olszewska Anna Studium Instrumentalne chór 5+ (24 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.

G R A T U L U J E M Y !!!

Koncert "Wiosenny"

W gmachu naszej szkoły muzycznej, przy ul. Wileńskiej 22a w Łodzi - odbędzie się Koncert "Wiosenny"

Jest to koncert szkolny i udział w nim wezmą uczniowie wszystkich klas i instrumentów cyklu 6-letniego i 4-letniego.

Przedstawiamy program tego koncertu:

PROGRAM

ProgramWykonawcaPrzygotowanie
"Prząśniczka" Chór szkolny Marlena Barszczewska
akomp. Joanna Jaśkiewicz
Santiano : "Pieśń żeglarzy" Aleksander Kornatowski - gitara kl. I/6 Maciej Glugla
Ferdinando Carulli : "Walc" Weronika Wronowska - gitara kl. I/6 Maciej Glugla
D.Kabalewski : "Błazny" Staś Pęzik - fortepian kl. II/6 Tadeusz Kawczyński
J.B.Duvernoy : "Etiuda G-dur" Aleksander Cichalewski - fortepian kl. II/6 Anna Chowaniec
D.Obijalska : "Rozkoszne kokoszki" Katarzyna Malczewska - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
D.Obijalska : "Pospieszna ciuchcia" Laura Eljasz - skrzypce kl. II/6 Janusz Karpiński
Ferdinando Carulli : "Walc" Helena Jóźwicka - gitara kl. II/6 Maciej Glugla
R.Schumann : "Śmiały jeździec"Wiktor Magielski - fortepian Studium Tadeusz Kawczyński
I.Berkowicz : "Etiuda C-dur" Agata Łukasik - fortepian dodatkowy kl. V/6 Tadeusz Kawczyński
Anonim : "Romance" Stanisław Marszałek - gitara Studium Marek Wysocki
D.Obijalska : "Łoś Patataj" Magdalena Chomątek - skrzypce kl. II/4 Joanna Góras
H.Germer : "Etiuda C-dur Alan Kapitułka-Morawski - fortepian kl. I/4 Barbara Weber
Ch.W.Glűck : "Taniec błogosławionych duszków" Maria Marszałek - flet Studium Patrycja Zielińska
T.Stachak : "Sen" Ksenia Bogusiak - gitara Studium Marek Wysocki
M.Shak : "Pląsy" Laura Kacak - gitara kl. II/4 Marek Wysocki
A.Loëschhorn : "Etiuda e-moll op.181" Maja Bielińska - fortepian kl. III/6 Anna Chowaniec
D.Kabalewski : "Scherzino op.39"Aleksander Bukarewicz - fortepian kl. III/6 Anna Chowaniec
J.Niekrasow: "Etiuda C-dur"
M.Shak : "Poranek"Wojciech Sowiński - gitara kl. III/6 Marek Wysocki
J.Szczurowski: "Taniec" Natalia Pożycka - fortepian kl. II/4 Joanna Jaśkiewicz
H.Wollemhaupt:: "Scherzino" Oskar Wasilewski - fortepian kl. III/4 Joanna Jaśkiewicz
G.F.Haendel : "Aria d-moll" Patryk Chmielecki - fortepian kl. II/4 Anna Chowaniec
C.Czerny : "Etiuda C-dur"Tymoteusz Kwiatkowski - fortepian kl. IV/4 Barbara Weber
G.Meunier : "Vivaldi" Natalia Zalewska - flet kl. IV/6 Patrycja Zielińska
R.Glier:: "Preludium Des-dur" Oliwia Hanysz - fortepian kl. IV/4 Joanna Jaśkiewicz
S.Heller : "Etiuda d-moll"Kornel Beta - fortepian kl. VI/6 Barbara Weber
C.Saint-Se?ns : "Łabędź"
Henryk Wieniawski : "Obertas" Anna Ślązak - skrzypce kl. V/6 Janusz Karpiński
R.de Ribayaz : "Vacas"Adam Maćczak - gitara kl. VI/6 Marek Wysocki
Nicolo Paganini: Sonata nr 9
cz.II : "Valtz", cz.III : "Minore".
J.S.Bach : Inwencja 2-gł. a-mollPaulina Kasprzyk - fortepian kl. IV/4 Barbara Weber
D.Szostakowicz : "Elegia"
Marc Lamberg : "Mélopée"Karolina Franek - gitara kl. VI/6 Marek Wysocki
Francesco Molino : Sonata D-dur op.6 cz.II : "Andante"
J.S.Bach : "Jesu, joy of man's desiring"Maja Przywara - gitara kl. VI/6 Marek Wysocki
Nicolo Paganini: Sonata nr 31:
cz. II "Rondoncino", cz.III "Valtz"
Mateo Carcassi : "Etiuda op.60 nr 3" Kinga Chrzanowska - gitara kl. IV/4 Maciej Glugla
Marek Shak: "Juka" Laura Dembińska - gitara Marek Wysocki
Michał Skrzypczak - gitara
G.B.Pergolesi: "Koncert G-dur cz.I" Agata Majtczak - flet Patrycja Zielińska
Akompaniament:p.Anna Chowaniec
p. Joanna Jaśkiewicz

10 - lecie Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Władysława Szpilmana w Łodzi

Uroczysty Koncert z okazji 10 - lecia naszej szkoły muzycznej odbędzie się w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi, Łódź, ul. Ogrodowa 15

     

Eliminacje do Konkursu Chopinowskiego

Ukazał się komunikat NIFC-u w sprawie nowego terminu eliminacji do konkursu chopinowskiego.

Ze względu na pandemię COVID-19 osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego została przełożona o rok.

Konkurs odbędzie się w dniach 2-23 października 2021 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Eliminacje zaplanowane na dzień 25 kwietnia 2020 w miesiącun wrzesień 2021 r.
Bilety zachowują ważność.

Aktualny jest wyjazd autokarem, zwiedzanie Pałacu Wilanowskiego i ogrodu oraz obiad w Warszawie.

Konkurs Chopinowski 2020

Ukazał się komunikat NIFC-u w sprawie nowego terminu eliminacji do konkursu chopinowskiego.

Ze względu na pandemię COVID-19 osiemnasta edycja Konkursu Chopinowskiego została przełożona o rok.

Konkurs odbędzie się w dniach 2-23 października 2021 w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Eliminacje zaplanowane na dzień 25 kwietnia 2020 odbędą się we wrzsśniu 2021 r
Bilety zachowują ważność.

Aktualny jest wyjazd autokarem, zwiedzanie Pałacu Wilanowskiego i ogrodu oraz obiad w Warszawie.

Jedziemy także na przesłuchania konkursowe w 2021 r.

Lista uczniów wyróżniających się w nauce

w II sem. r.szk. 2019/2020 o średniej powyżej 4 + (19 pkt.)

Nazwisko i imię ucznia
Klasa
Średnia ocen
Kornatowski Aleksander klasa I/6 5 (22,00 pkt.)
Maciejewski Adam klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Sochacka Izabela klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Surma Wojciech klasa I/6 4+ (20,33 pkt.)
Ślązak Jakub klasa I/6 5- (21,66 pkt.)
Wronowska Weronika klasa I/6 5 (22,33 pkt.)
Bieniek Aleksander klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Bolanowska Zofia klasa I/6 4+ (20,75 pkt.)
Domagalska Iga klasa I/6 4+ (20,75 pkt.)
Gawin Ignacy klasa I/6 4+ (20,75 pkt.)
Kraszewski Oliwier klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Kraszewski Olgierd klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Krekora Józefa klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Kuca Annaklasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Kupis Martyna klasa I/6 4+ (19,66 pkt.)
Kwaczyńska Anna klasa I/6 5 (22,00 pkt.)
Makowska Helena klasa I/6 4+ (20,66 pkt.)
Mete Attila klasa I/6 5- (21,66 pkt.)
Michalak Radosław klasa I/6 5- (21,25 pkt.)/td>
Ośka Rafał klasa I/6 4+ (20,00 pkt.)
Podlaszczuk Mateusz klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Puzio Łucja klasa I/6 4+ (19,66 pkt.)
Salacha Piotr klasa I/6 4+ (20,33 pkt.)
Sulma Filip klasa I/6 4+ (19,66 pkt.)
Szulżycki Filip klasa I/6 4+ (20,33 pkt.)
Woźniak Julia klasa I/6 5- (21,00 pkt.)
Cichalewski Aleksander klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Jóźwicka Helena klasa II/6 5 (21,66 pkt.)
Kwiatkowska Hanna klasa II/6 4+ (19,66 pkt.)
Pęzik Stanisław klasa II/6 5 (22,50 pkt.)
Sender Jan klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Trykacz Antonina klasa II/6 5- (21,00 pkt.)
Eljasz Laura klasa II/6 5 (22,00 pkt.)
Jander Julia klasa II/6 5 (22,00 pkt.)
Kupis Hanna klasa II/6 4+ (20,75 pkt.)
Malczewska Katarzyna klasa II/6 5 (22,00 pkt.)
Miller Wiktoriaklasa II/6 (21,75 pkt.)
Nowaczyńska Janina klasa II/6 4+ (20,25 pkt.)
Nowaczyński Jan klasa II/6 5- (21,25 pkt.)
Piwońska Pola klasa II/6 4+ (19,75 pkt.)
Pniak Roch klasa II/6 5 (22,00 pkt.)
Rek Stanisław klasa II/6 5- (21,75 pkt.)
Skarbek Michalina klasa II/6 4+ (20,00 pkt.)
Szynczewska Paulina klasa II/6 4+ (20,33 pkt.)
Bielińska Maja klasa III/6 5 (22,50 pkt.)
Bukarewicz Aleksander klasa III/6 ; 4+ (19,75 pkt.)
Cichalewski Maksymilian klasa III/6 4+ (20,66 pkt.)
Jach Krzysztof klasa III/6 4+ (20,55 pkt.)
Dobrska Emilia klasa III/6 4+ (20,55 pkt.)
Łużny Marcel klasa III/6 4+ (20,33 pkt.)
Wrzesińska Joanna klasa III/6 4+ (19,66 pkt.)
Rosiak Julia klasa IV/6 4+ (20,66 pkt.)
Sochacka Joanna klasa IV/6 4+ (20,00 pkt.)
Sowiński Wojciech klasa IV/6 5 (23,66 pkt.)
Zalewska Natalia klasa IV/6 4+ (20,20 pkt.)
Zgoda Krzysztof klasa IV/6 5- (21,25 pkt.)
Maląg Aleksander klasa V/6 4+ (20,40 pkt.)
Ślązak Anna klasa V/6 5 (22,75 pkt.)
Dobrski Wojciech klasa VI/6 5- (21,50 pkt.)
Franek Karolina klasa VI/6 5 (22,00 pkt.)
Maćczak Adam klasa VI/6 5 (22,20 pkt.)
Przywara Maja klasa VI/6 5 (23,25 pkt.)
Kapitułka-Morawski Alan klasa I/4 5 (22,50 pkt.)
Bogusz Weronika klasa I/4 4+ (20,00 pkt.)
Chmielecki Patryk klasa I/4 5 (23,33 pkt.)
Środa Amelia klasa I/4 ; 4+ (20,33 pkt.)
Walczak Konrad klasa I/4 5- (21,00 pkt.)
Kostenko Artem klasa I/4 5 (22,00 pkt.)
Chomątek Magdalena klasa II/4 4+ (20,00 pkt.)
Kacak Laura klasa II/4 4+ (20,50 pkt.)
Pożycka Natalia klasa II/4 5 (22,00 pkt.)
Adryanowski Antoni klasa II/4 5- (21,33 pkt.)
Czader Tymon klasa II/4 4+ (19,00 pkt.)
Pawlak Lena klasa II/4 5 (23,00 pkt.)
Szczepaniak Oliwia klasa II/4 5- (21,00 pkt.)
Szczepaniak Joanna klasa II/4 5- (21,25 pkt.)
Szumiela Jakub klasa II/4 4+ (20,00 pkt.)
Woźniak Aleksander klasa II/4 4+ (20,00 pkt.)
Bratenstein-Górecka Zoe klasa III/4 4+ (19,66 pkt.)  
Hołys Oskar klasa III/4 5- (21,25 pkt.)
Wasilewski Oskar klasa III/4 5- (21,66 pkt.)
Chrzanowska Kinga klasa IV/4 5- (21,00 pkt.)
Kasprzyk Paulinklasa IV/4 5 (22,66 pkt.)

Ocenę 6 (25 pkt.) lub 5 + (24 pkt. ) otrzymali uczniowie:

Nazwisko ucznia
Klasa
Przedmiot
Średnia ocen
Pęzik Stanisław klasa II/6 fortepian 5+ (24,00 pkt.)
Sowiński Wojciech klasa IV/6 kształcenie słuchu 5+ (24,00 pkt.)
audycje muzyczne 5+ (24,00 pkt.)
Maląg Aleksander klasa V/6 chór 6 (25,00 pkt.)
Ślązak Anna klasa V/6 skrzypce 5+ (24,00 pkt.)
Przywara Maja klasa VI/6 gitara 5+ (24,00 pkt.)
kształcenie słuchu 5+ (24,00 pkt.)
Maćczak Adam klasa VI/6 chór 6 (25,00 pkt.)
Chmielecki Patryk klasa I/4 chór 6 (25,00 pkt.)
kształcenie słuchu 5+ (24,00 pkt.)
Pawlak Lena klasa II/4 kształcenie słuchu 6 (25,00 pkt.)
Hołys Oskar klasa III/4 chór 6 (25,00 pkt.)
Kasprzyk Paulina klasa IV/4 fortepian 6 (25,00 pkt.)

Skala ocen:

Ocena
Ilość punktów:
celujący ( 6 )
25 pkt.
bardzo dobry ( 5 )
21 - 24 pkt.
dobry ( 4 )
16 - 20 pkt.
dostateczny ( 3 )
13 - 15 pkt.
dopuszczający ( 2 )
11 - 12 pkt.
niedostateczny ( 1 )
0 - 10 pkt.

G R A T U L U J E M Y !!!